Slovo starosty

Dostavba školy pokročila

Jsem velmi rád, že akce velké dostavby školy významně pokročila a konečně se přibližujeme k nejdůležitější fázi, tedy k samotné výstavbě. V tuto chvíli již proběhlo výběrové řízení na zhotovitele stavby, jehož výsledky jsou schválené i zastupitelstvem města. Ostře sledované soutěže se zúčastnilo 13 společností. Vítězným uchazečem se stala velká firma Metrostav a. s. s nejnižší nabídkou ve výši téměř 69 milionů Kč bez DPH (cca 83,5 milionu Kč s DPH). Oproti limitní ceně zakázky (95 milionů Kč bez DPH) se tak podařilo dosáhnout významného snížení ceny. Aby se v nových prostorách školy mohlo učit od září 2014, byl důležitý i faktor času. Vítězný uchazeč se v nabídce zavázal v porovnání s ostatními stavbu dokončit v nejkratším termínu. Půjde-li vše podle plánu (nedojde k napadení výběrového řízení či nezasáhne negativně počasí), měla by být stavba dokončena již koncem ledna příštího roku. Nové kmenové i specializované učebny, kabinety, tělocvičnu i multifunkční sál pak bude nezbytné vybavit nábytkem a dalším vybavením. Je dobře, že budeme mít několikaměsíční časovou rezervu, aby bylo možné novou část školy pro naše školáky i učitele otevřít v naprosto perfektním a zcela připraveném stavu.

K tomu při stavbě určitě přispěje i již vysoutěžený investorský technický dozor a dozor autorský.

Vyznamenání pro roztocké hasiče

Další dobrou zprávou je, že roztočtí dobrovolní hasiči byli v Přibyslavi vyznamenáni za záchranu života. Významné ocenění obdrželi za zásah u nehody v Polsku v roce 2011. Vyznamenaných hasičů si velmi vážím, gratuluji jim a děkuji.

Zleva: René Šmíd (velitel SDH Roztoky), David Hercjuk (SDH Roztoky),

Kamil Valeš (SDH Roztoky), Zdeněk Mlejnský (starosta OSH Praha-západ)

Tajemník se vzdal funkce

Nepříliš dobrou zprávou je, že se tajemník úřadu Tomáš Tříska k 30. 6. tohoto roku vzdal své funkce ze zdravotních důvodů. Ihned poté jsem vyhlásil výběrové řízení na tuto pozici. Přihlášky je možné podávat do 21. 6. 2013.

Podmínky naleznete na webových stránkách města.

Věřím, že se nám podaří najít kvalitní náhradu.

Rád bych zde panu tajemníkovi Třískovi za sice poměrně krátkou, ale dobrou práci pro město poděkoval. Zároveň mu přeji především hodně zdraví.

Pivo se starostou

Dovoluji si Vás pozvat na v pořadí již třetí setkání Pivo se starostou.

Neváhejte a přijďte mi říct svůj názor nebo se mě přijďte na cokoliv zeptat ve čtvrtek 20. 6. od 19 h tentokrát do žalovské restaurace Na Růžku.

S přáním slunečných dnů

Jan Jakob
starosta města Roztoky

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Slovo starosty | Jan Jakob
SIovo starosty | Jan Jakob
Slovo starosty | Jan Jakob
Slovo starosty | Jan Jakob

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.