Slovo starosty

Vážení spoluobčané, září je důležitý měsíc pro školáky a pro jejich rodiče. V době, kdy dostáváte do schránek toto vydání Odrazu, se u přívozu budou konat již tradiční Slavnosti pravého a levého břehu. Doufám, že se tam společně setkáme.

Začátek školního roku

V pondělí 2. září byl zahájen nový školní rok.

V tento den jsme ve škole přivítali rekordních pět tříd prvňáčků. Těm, ale i všem ostatním žákům naší základní školy, přeji, aby do školy chodili rádi, aby je učení bavilo a naplňovalo. Rodičům školáků přeji trpělivost, radost z pokroků jejich dětí a zároveň silné nervy, aby mohli plně podporovat své ratolesti. V neposlední řadě přeji našim pedagogům, aby měli ze své tak důležité práce radost a potěšení.

Zároveň bych všechny chtěl poprosit o trpělivost s dostavbou školy, která již čile probíhá. V době, kdy tyto řádky píšu, jsou již dokončeny dlažby v okolí školní jídelny, zabetonovány nosné piloty nových budov a probourána šachta na výtah ve staré budově. V průběhu září by měla být dokončena dlažba mezi starou budovou školy a jídelnou, výtahová šachta by měla být dobudována a především by měla začít růst hrubá stavba nové části školy. Odměnou za tuto trpělivost pro nás všechny bude nová velká škola s tělocvičnou a multifunkčním sálem.

Nová třída mateřské školky

Školní rok vypukl i v mateřských školách. Jsem rád, že se podařilo otevřít novou třídu pro 25 dětí v Lidické ulici (bývalý Lexik), která spadá pod MŠ Přemyslovská. Chtěl bych moc poděkovat všem, kteří se na vybudování této třídy podíleli a zejména pak paní ředitelce Novotné. Byla to poměrně hektická práce, která však byla odvedena velmi precizně. Nasazení dotyčných lidí si velmi vážím. Jak nová školka vypadá, se můžete podívat i vy. Ve čtvrtek 26. září zde od 16:00 do 17:00 proběhne den otevřených dveří. Jste všichni zváni.

Za poslední tři roky byla kapacita mateřských školek navýšena o 75 dětí na současných 298 dětí, které navštěvují naše městské školky. Je to nárůst o třetinu původní kapacity, což považuji za nemalý úspěch. Nicméně na věku přijatých dětí se to už tolik neprojevilo (klesl jen mírně). To je způsobeno tím, že v tuto chvíli jsou ve školkách dva nejsilnější roztocké ročníky. V příštím roce by měl věk přijatých dětí už klesnout výrazněji a přespříští rok ještě více. Budeme i nadále hledat další možnosti, jak kapacitu školek rozšířit. Věřím, že se brzo dostaneme na kýženou hranici třech let pro přijetí dítěte do školky

Nový tajemník městského úřadu

Dovolte mi, abych Vás informoval o tom, že od 1. srpna má městský úřad nového tajemníka, kterým se stal Mgr. Jaroslav Drda. Je to dlouholetý zastupitel, předseda kontrolního výboru a v posledních měsících i radní. Nemusím tedy popisovat jeho obsáhlé zkušenosti s chodem samosprávy. Zároveň je to aktivní roztocký občan, který své město dobře zná. Jsem přesvědčen, že bude pro městský úřad přínosem. Do jeho práce mu přeju hodně sil a elánu.

S přáním hezkého babího léta

Jan Jakob
starosta města Roztoky

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.