Slovo starosty

Vážení spoluobčané,

Určitě jste si všimli, že se po městě čile staví. Nejedná se jen o dostavbu školy, která nám již začala růst do výšky, či o Haškovu ulici, která se dokončuje, ale i o na první pohled drobnější, nicméně ne nevýznamné záležitosti.

Oddechové zóny pro všechny generace

Předně bylo rozšířeno dětské hřiště u křižovatky ulic Masarykova a Obránců míru. Děti zde budou moci nově používat lanovou dráhu a malý kolotoč. Další menší prvky a posezení plánujeme doplnit v příštím roce. Herní prvky byly umístěny i na další prostranství po městě. Na náměstí Jana Procházky je nové ručkovadlo, Pod Koláčovem houpačka. Věřím, že v příštím roce další (snad i tzv. „inteligentní“) herní prvky v našem městě přibudou. Zkultivovali a doplnili jsme Park Tiché údolí. Možná o něm ani spousta obyvatel neví. Nyní je označen cedulí, takže jej při procházce Tichým údolím nemůžete minout. Naleznete zde prvky na posilování, dětský koutek a dodělává se i hřiště na pétanque.

Na louce u roztockého kostela za budovou DPS jsme zřídili zcela nový Park pro seniory. Jeho dominantou je dřevěný altán s posezením. Můžete zde využít lavičky s pedály pro procvičování dolních končetin a prvku pro ručkování a protahování. Park je lemován kopečky, které ještě musí obrůst trávou. Slouží jako přírodní oddělení prostoru a určitě je ocení při společné procházce i vnoučata našich seniorů. Toto místo doplňuje nově zasazený sekvojovec obrovský, který městu věnoval Tomáš Ivan, za což mu patří poděkování.

Lanová dráha na dětském hřišti

Altán v Parku pro seniory

Pedály pro procvičování dolních končetin v Parku pro seniory

Věřím, že tyto zóny udělají radost jak dětem, tak všem dospělým.

Památník na Školním náměstí

Vizualizace památníku na Školním náměstí

Zajisté budete všichni souhlasit, že památník obětem válek a utlačovaným totalitními režimy (voják) na Školním náměstí si zaslouží důstojnější okolí než to, které zde bylo doposud (rozpadající se a rezivějící plot, staré betonové dlaždice a nevzhledný shluk tújí). V těchto dnech probíhají přípravné práce v takové míře, aby bylo místo důstojné v den svátku 28. října. Poté vypukne zbývající a zároveň hlavní část prací. Bude zde opraven příčný chodník, vydlážděno prostranství před památníkem a bude i přiznána a vytvořena prošlapaná diagonální pěšina. Z tújí zůstanou jen dvě, které budou symbolizovat svíce. Spousta další zeleně však bude v okolí památníku nově vysázena (hlohy, živý plot z hlohyní oddělující nedaleké parkoviště, šeříky a další). Budou zde také nově umístěny lavičky a informační cedule. Jak bude tento prostor vypadat, se můžete podívat na vizualizaci. Věřím, že bude okolí památníku důstojné, že se vám zde bude líbit a že příští rok dojde i na opravu samotného pomníku.

Odpovědný redaktor Odrazu

Na základě výzvy drtivé většiny členů redakční rady Odrazu rada města odvolala ze své funkce dosavadního odpovědného redaktora Ladislava Kantora. Mrzí mě, že členové redakční rady a odpovědný redaktor k sobě vzájemně nenašli cestu. Myslím, že kdyby se tak stalo, mohlo jít dohromady o smysluplný tvůrčí tým, jehož výsledkem by byl perfektní Odraz. Nezbývá mi než Ladislavu Kantorovi za dobrou práci, kterou odvedl, poděkovat. Zároveň přeji novému odpovědnému redaktorovi, jímž se stal tajemník úřadu Jaroslav Drda, aby s redakční radou onen rozumný tvůrčí tým vytvořil a aby byl Odraz minimálně tak kvalitní jako doposud.

Pivo se starostou

Dovoluji si vás opět pozvat na další setkání Pivo se starostou. Neváhejte a přijďte mi říct svůj názor nebo se mě přijďte na cokoliv zeptat v pondělí 14. října od 18 hodin do kavárny Eiffel v sokolovně. Tentokrát bude mým hostem Helena Langšádlová. Proto se můžete přijít zeptat i na celostátní témata.

Předčasné volby

Hlavním tématem tohoto Odrazu a také mnoha hovorů a diskusí jsou předčasné volby, které nás čekají 25. a 26. října. Ať už jste celostátní politikou zklamáni, či dokonce rozhořčeni, prosím vás o to, abyste v každém případě k volbám přišli, protože jen tak můžete něco ovlivnit.

S přáním hezkých dní

Jan Jakob
starosta města Roztoky

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Léto na Tyršově náměstí | Radka Reváková
Slovo starosty | Jan Jakob
Slovo starosty | Jan Jakob
Anketa pokračuje | Jaroslav Drda

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.