Slovo starosty

Vážení spoluobčané, od slibu zastupitelů neuběhl ani měsíc, ale nové vedení a noví radní již čile pracují. Všem kolegům děkuji a doufám, že nám elán vydrží po celé čtyři roky.

Dětská skupina

Po zdlouhavém legislativním procesu byl přijat zákon, který umožňuje vznik tzv. dětských skupin. Jedním dechem musím dodat, že jsou díky přijetí tohoto zákona ohroženy lesní školky, což by pro Roztoky znamenalo velké nepříjemnosti. Pevně doufám, že vládní poslanci dostojí svých slibů a věc v průběhu příštího roku, kdy ještě lesní školky mohou fungovat, napraví.

Znamená to ovšem, že město může zřídit dětskou skupinu pro 24 dětí v areálu sokolovny v tzv. likusáku. Kdy tuto dětskou skupinu otevřeme, nyní nechci slibovat (nevíme, jak dlouho bude trvat úprava prostor či jak dlouho budou trvat všechny povinné registrace). Jako jistý cíl vidím otevření dětské skupiny od začátku příštího školního roku. Je potřeba počítat s tím, že v dětské skupině bude vyšší „školkovné“ než v běžných školkách. Dle hrubých odhadů se tento poplatek bude moci pohybovat přibližně kolem 3 tisíc Kč.

Další dobrá zpráva pro Žalovské

Stavba kanalizace v ulicích Wolkerova, Na Valech a Pod Řivnáčem je v plném proudu. Na nové ulice se mohou začít těšit i obyvatelé ulic Mühlbergerova, Příčná a Pilařova. Podařilo se nám dohodnout s pěti vlastníky pozemků pod těmito komunikacemi. Kupní smlouva by měla být podepsána v následujících týdnech. V roce 2015 připravíme projekt na celkovou rekonstrukci (spíše výstavbu) těchto ulic. Samotná realizace stavby by měla proběhnout v roce 2016. Bohužel se nepodaří hnout s vlastnickými vztahy pozemků v Krásného ulici, o což se budeme nadále snažit.

Konec automatů v Roztokách

Na zastupitelstvo předkládám zákaz výherních automatů a obdobných her na území celých Roztok. Věřím, že tato vyhláška bude schválená. Její účinnost bude od 1. 1. 2015. Nelze ovšem zakázat všechny výherní automaty najednou. Ty, které mají dlouhodobé povolení, jež bylo dříve uděleno městem či ministerstvem, nemůžeme po dobu platného povolení zpětně zakázat. V praxi to znamená, že v příštím roce začne počet automatů klesat a od roku 2016 by v Roztokách neměl být automat žádný. Tímto opatřením sice přijdeme o přibližně jeden milion korun v rozpočtu, ale jsme přesvědčení, že hodnota prevence patologického hráčství především mezi mladistvými a hodnota většího klidu a bezpečí ve městě je vyšší.

Protipovodňová opatření

Jsem rád, že rada města schválila vypracování projektu na realizaci protipovodňové ochrany dolní části Roztok. Až budeme mít tento projekt, budeme moci žádat o nezbytné dotace, bez nichž nejsme schopní tak velkou investici zafinancovat.

S přáním krásného zbytku adventu a klidných Vánoc

Jan Jakob
starosta města Roztoky

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.