Slovo starosty

Vážení spoluobčané,

předně mi dovolte, abych Vám popřál všechno nejlepší do nového roku 2015, hodně zdraví a spokojenosti. Co nás v roce 2015 v našem městě čeká?

Územní plánování

Příprava nového územního plánu nabere větších obrátek. Dočkáme se několika regulačních plánů a územní studie lokality Na Dubečnici. Doufám, že všechna tato plánovací dokumentace přispěje k tomu, abychom ubránili charakter našeho města.

Silnice a chodníky

Budeme pokračovat v opravách silnic a chodníků. Předně bude dokončena kanalizace a vozovky v ulicích Wolkerova, Na Valech a Pod Řivnáčem. Následně bude dostavěna i kanalizace a silnice v zadní části ulice Třebízského. Na jaře vypukne velká rekonstrukce celé ulice Jana Palacha včetně revitalizace zeleně. Součástí této investice bude i částečná oprava Puchmajerovy ulice. Nového povrchu se konečně dočkají i ulice Plzeňská, Řadová, Sedláčkova, Vidimova a Zeyerova.

Školství

V roce 2015 bude otevřena první roztocká dětská skupina, díky níž navýšíme kapacitu předškolních zařízení. O prázdninách u školy vyroste nové venkovní hřiště. Věřím, že škola bude i nadále otevřenější, vstřícná k žákům i rodičům, a hlavně kvalitní, co se týče výuky.

Kultura a sport

Dotační podpora kultury a sportu dozná po letech významné změny, tedy nárůstu celkové rozdělované částky. Dojde k výměně prvků ve skateparku a připravíme se na budoucí rozšíření dětských hřišť (studie, projekty). Vyjde druhý díl publikace Roztoky očima staletí. Budeme se věnovat péči o Levý Hradec.

Sociální oblast a bezpečnost

V příštím roce bude zavedena nová služba pro naše seniory - rozvoz k lékaři. Také vyzkoušíme nový model civilních pracovníků u městské policie, který by měl pomoci k tomu, aby byli naši policisté více v ulicích. Rozšíříme kamerový systém. Město koupí do městského mobiliáře defibrilátor.

Ostatní investice

Jedno ze stěžejních rozhodnutí bude o tom, jak naložíme s vilami 110 a 125 v Tichém údolí. Věřím, že zastupitelé budou moudří. Bude opravena druhá komora vodojemu. Větších investic se dočkají i bytové a nebytové objekty města.

Na spoustu jiných věcí jsem určitě zapomněl, ale o těch i o detailech toho, co jsem zmínil výše, se dozvíte v příštích vydáních Odrazu. Snad se nám společně naše plány vydaří k maximální spokojenosti všech Roztockých. Ještě jednou Vám přeji krásný rok 2015.

Jan Jakob
starosta města Roztoky

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.