Slovo starosty

Vážení spoluobčané, prázdniny, které byly ještě víc slunečné, než jsme si přáli, nám skončily a začíná nový školní rok.

Nový školní rok

Prvního září jsme ve škole přivítali opět celých šest tříd prvňáčků. Kapacita naší nové školy je díky tomu plně využitá. Prvňáčkům přeji, aby se jim ve škole líbilo a aby je učení bavilo. Rodičům přeji, aby jim jejich ratolesti dělaly radost. Pedagogům pak zejména, aby je jejich úctyhodná práce bavila.

Přes prázdniny nám na školní zahradě vyrostlo nové venkovní sportoviště, které splňuje parametry regulérního basketbalového hřiště. Vedle ještě vyroste lanový prvek, který bude využívat zejména družina. I lezecká stěna je již plně funkční. Věřím, že všechny tyto novinky budou dětem řádně sloužit a že z nich budou mít radost. Dostavba naší školy sklízí úspěchy. V nejprestižnější architektonické soutěži v naší zemi, tedy Stavbě roku, se totiž dostala mezi 30 nejlepších staveb uplynulého roku. Již to samo o sobě je velkým úspěchem a oceněním práce všech, kteří se na dostavbě podíleli. Věřím, že soutěží budeme dál zdárně postupovat.

Navždy odešel Ladislav Kantor

Na konci července nás bohužel navždy opustil dlouholetý zastupitel a významná osobnost Roztok a zejména Žalova Ladislav Kantor, jemuž věnujeme vzpomínku v rámci tématu měsíce. Čest jeho památce!

Rekonstrukce dalších silnic

Práce v ulici Jana Palacha a v přilehlé Puchmajerově ulici zdárně pokračují a s koncem října by měly finišovat. V minulých týdnech jsme ale začali rekonstruovat i silnice další. Již se čile pracuje v žalovské Řadové ulici a na křižovatce ulic Třebízského a Žirovnického. Následovat bude ulice Vidimova. Stihne-li provozovatel vodovodní sítě zajistit výměnu vodovodních přípojek, budeme pokračovat i ulicí Sedláčkovou a koncem ulice Smetanovy. Kdyby se tyto dvě ulice letos již nepodařilo dokončit, budou opraveny zjara příštího roku.

Za Roztoky sluníčkovější

V minulém čísle Odrazu jsme si mohli přečíst několik článků z pera pánů Jandíka a Šalamona. Ty jistě vyvolají mnoho reakcí i v tomto čísle. Byli jsme jimi kvůli prosazení regulace hluku či heren nařčeni, že jsme „sluníčkáři" a zastánci politiky „veřejného blaha". Vzhledem k tomu, že komunální politika je více o zdravém rozumu a méně o ideologické zarputilosti, beru tyto jejich invektivy jako veřejnou pochvalu. Rád bych se tímto přihlásil do čela hnutí Za Roztoky sluníčkovější. Více „sluníčka" nepochybně přinese větší rozkvět našeho města a lepší (než blbou) náladu našich obyvatel. A to určitě stojí za to.

Roztocký šampion

Dovolím si touto formou pogratulovat vítězi Velké ceny Kolumbie seriálu mistrovství světa supermoto Pavlu Kejmarovi, který je roztockým občanem. Děkuji mu také, že Roztoky ve světě skvěle reprezentuje. Všechna čest!    

Slavnosti pravého a levého břehu

závěrem si vás dovoluji pozvat na již páté slavnosti pravého a levého břehu. Bude připraven bohatý program a zábava pro děti i dospělé. Jako loni budu v kotlíku vařit polévku. Přijďte ji ochutnat. 

S přáním hezkých dnů

Jan Jakob
starosta města Roztoky

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Odraz po prázdninách | Jaroslav Drda
Slovo starosty | Jan Jakob
Slovo starosty | Jan Jakob
Slovo starosty | Jan Jakob
Slovo starosty | Jan Jakob

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.

Sluníčkovitější Roztoky? Zapomeňte

Bus Tyršovo náměstí - Dejvická 30 minut. Tuneláři modrého bolševika Béma z Blanky ušetřili a zapoměli, že Prašný most na šestce není nafukovací.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.