Slovo starosty

Po započetí stavebních úprav tzv. likusáku v areálu Sokola byly provedeny zkoušky na přítomnost azbestu. Bohužel se podezření potvrdilo. Následně jsme si nechali zpracovat odhad nákladů spojených s odstraněním, likvidací a nahrazením azbestem zasažených obvodových stěn. Vícenáklady by dosahovaly výše cca 2,5 milionu Kč. Dohromady by tedy přestavba tzv. likusáku na prostory vhodné pro dětskou skupinu stála téměř 4,5 milionu Kč. Vzhledem k tomu, že za podobnou částku lze pořídit modulovou třídu MŠ, která by na rozdíl od budovy v areálu Sokola byla ve vlastnictví města, je pokračování v tomto záměru pro město ekonomicky nevýhodné. Proto se rada města rozhodla od původního záměru ustoupit.

Nové školky

Ihned jsme se začali zabývat neutěšenou situací s kapacitou MŠ. Po rozboru vhodných pozemků jsme zadali vypsání výběrového řízení na pořízení montovaného objektu s kapacitou 25 dětí na městském pozemku za knihovnou, resp. za objektem Roztoče. Tato třída bude otevřena v průběhu příštího roku. O přesnějším termínu Vás budu informovat, až nám dorazí konkrétní nabídky, z nichž bude časový plán zřejmější. Zároveň jsme zadali vypsání výběrového řízení na pořízení modulového či montovaného objektu s kapacitou 50 dětí místo stávající Kaštánku (rozšíření kapacity o 25 dětí). Toto rozšíření bude vázáno na dotaci a mělo by časově navazovat na novou školku za knihovnou.

Prognóze vývoje počtu dětí ve školkách a ve škole se věnuji v tématu měsíce.

Ulice Jana Palacha

Ačkoli nejsou práce na dokončení ulice Jana Palacha hotové, vyvolává tato akce mnohé emoce. Předně bych všechny rád požádal o trpělivost. Až budou všechny dokončovací práce hotové a až se ulice na jaře zazelená, bude určitě vypadat trochu jinak. Problematice zeleně se dále v Odraze věnuje místostarosta Novotný.

Množí se dotazy na praktičnost zeleného pásu a na zvlnění této komunikace. Terén kolem této komunikace není vůbec rovný, ačkoli se to tak na první pohled nemusí jevit. Zelený pás jsme se rozhodli v projektu ponechat, protože je podle projektantů naprosto nezbytný pro vyrovnávání rozlišné nivelity (terénních nerovností) v různých částech ulice. Zelený pás tyto rozdíly může dorovnávat snáze, na rozdíl od chodníků, pro které jsou stanoveny normy. Podobné je to i se zvlněním samotné komunikace. Ke zvlnění dochází zejména ze dvou důvodů: odvodnění dešťových vod a dorovnávání terénu kvůli jednotlivým vjezdům na soukromé pozemky.

Značná diskuse se rozpoutává kolem možnosti zavedení autobusové linky 359 do této ulice. Zda je tato možnost vůbec reálná, jsme testovali na místním šetření přímo s tímto midibusem. Prokázalo se, že zavedení linky možné je. Ovšem nebude to ze dne na den. Pokud k tomu dojde, bude to patrně nejdříve v červnu příštího roku. Pro samotné rozhodnutí, zda tudy autobus jezdit bude, jsou nezbytné další podklady. Zejména se jedná o odhad snížení nákladů na tuto linku, jež by tato úprava vyvolala, a propočet doby jízdy, která se také sníží. Jakmile budeme mít tyto ucelené informace, podrobíme návrh veřejné diskusi. Čas a prostor pro Vaše vyjádření tady rozhodně je a bude.

Se srdečným pozdravem

Jan Jakob
starosta města Roztoky

Falešný výběrčí

Po zprávách od některých občanů si Vás dovoluji upozornit, že se po Roztokách, zejména v Solníkách, čas od času pohybuje falešný výběrčí nejrůznějších poplatků, zejména za odpad. Prosím, dávejte si na něj pozor. O poplatcích komunikujte výhradně se zaměstnanci našeho úřadu, popř. se zaměstnanci společnosti Regios. Kdybyste na tohoto falešného výběrčího narazili, neváhejte přivolat městskou policii.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.

autobus 359

Po dlouhe dobe zase busicek 359, citujme starostu:
Značná diskuse se rozpoutává kolem možnosti zavedení autobusové linky 359 do této ulice. Zda je tato možnost vůbec reálná, jsme testovali na místním šetření přímo s tímto midibusem. Prokázalo se, že zavedení linky možné je. Ovšem nebude to ze dne na den. Pokud k tomu dojde, bude to patrně nejdříve v červnu příštího roku. Pro samotné rozhodnutí, zda tudy autobus jezdit bude, jsou nezbytné další podklady. Zejména se jedná o odhad snížení nákladů na tuto linku, jež by tato úprava vyvolala, a propočet doby jízdy, která se také sníží. Jakmile budeme mít tyto ucelené informace, podrobíme návrh veřejné diskusi. Čas a prostor pro Vaše vyjádření tady rozhodně je a bude.

Obcana stale zajima, jak je to s to vytizenosti linky a zda jiz konecne bude zastavka nekde u Horomeric. Co na tom zastupce ODS, ktery si vzal dopravu za sve pred volbami? Kolik lidi jste v tom busu videli jet? bylo jich vic, nez na prstech jedne ruky? Ach jo:( Obcan linku vest Palachovou ulici fakt NECHCE. Nikoho, kdo by si to pral, v Roztokach nezname. Vy snad ano?:)

kolik dělá dotace na kilometr jízdy zbytečné linky 359?

Maximum, co jsem v ní viděl byli tři lidi. My co jezdíme do práce do Prahy bychom raději viděli více spojů z Prahy večer. Dostat se o víkendu z opolední směny je horor. Jede 21:35 a pak až 22:20, normálně to jezdí jen do 20:30.
Navíc na nás prší protože Ropid nám posunul zastávku pět metrů od zastřešeného místa. Teď u zastřešené zastávky parkují jen prázdné autobusy.
Další sranda je hlavně u ČSAD Kladno. Tam sedává řidič málem z krátkými rukávy a má na to taky zatopeno. Do toho cestující v zimním oblečení a okýnka u Kladenských vraků se otevírají jen na kličku.
Já myslím, že od hrdého příslušníka Kalouskova Kokot klubu chcete moc. On myslí jinak - na odstranění azbestu prachy nedaj, z toho nekouká dotace pro členy Kokot klubu.
Na převážení vzduchu autobusem ale peníze dávají přeochotně

Vážený Delfínku, v lince 359

Vážený Delfínku,

v lince 359 jsem už lidi viděl a určitě jich bude mnohem víc pokud bude autobus jezdit ulicí Jana Palacha.
Pokud bych vás chtěl pochopit, tak vaše názory budou asi takové, aby to jezdilo všude, ale hlavně ne okolo vás...což je dost velká ubohost...jinak pokud se podíváte do mapy...tak zjistíte jak velké území by tato linka mohla obsloužit!!! Pokud si myslíte, že ne tak budu dále používat auto-No problém!!!

Maloměšťáctví zdar

Žralok

pro zraloka

1. starosta zde JASNE pise, ze linka 359 bude jezdit ulici Jana Palacha nejdrive za 6 mesicu, to nevylucuje, ze mozna bude zavedena i pozdeji. Co s tou linkou do te doby? Kdo linku pravidelne vyuziva? Je uz nejake vyhodnoceni?? Bylo nam slibeno po pul roce provozu a to zde:

http://roztoky.com/doprava-20140718

Redakční poznámka:
V současné době probíhá na lince 359 zkušební provoz, zhruba po půl roce bude vytíženost autobusu vyhodnocena a jízdní řád bude upraven.
Jak je vytizenost linka vyhodnocena?

2. myslim, ze opravdu nechapete - nejde o to jak velke uzemi by tato linka mohla obslouzit, jde o to, ze ta linka je celkem k nicemu, kdyz uz 1,5 roku (ci jak dlouho je jiz v provozu?) nejsou v provozu zastavky, ktere by obcan potreboval. Ptal se nekdo obcanu? probehl nejaka anketa, co si jako obcane od linky predstavuji?

3. jezdete si autem, ale linku plaťte, jojo, pekne:)

Jinak zde je vidět, že

Jinak zde je vidět, že Delfínek má trošku problém pokud bus nejezdí blízko jeho domova...http://www.roztoky.cz/tribune/topics/3961/page:1

delfinek ma dost jinej problem:)

Delfinek vubec nema problem s tim, ze linka jezdi/nejezdi kolem jeho domova:) Delfinek ma problem s tim, ze linka nezastavuje. To je ten problem.

Samozřejmě předpokládám, že

Samozřejmě předpokládám, že by autobus ulicí jen neprojížděl, ale že by tam i zastavoval...jinak by to opravdu smysl nemělo!

Zraloku, tahle linka

Zraloku,

tahle linka nezastavuje jiz ted na dulezitych mistech, nevsiml jste si toho? :) Tak jaky ma nyni jeji trasa v mistech, kde pouze projizdi, smysl? :)

smysl nějakej má, ale viditelný je asi jen pro členy TOP09 a ODS

Není to pomoc s plněním volebního programu spřízněných partajníků těch obcí kam 359 dováží roztocký vzduch?

Bus 359

Proto se Palachova ulice opravila,aby se po ní jezdilo.Jinak je to jak v Kocourkově.

Pokud by jezdil autobus

Pokud by jezdil autobus Palachovou, bude určitě plnější a jistě by to bylo ku prospěchu mnoha občanů!!!

Trasa

Trasa autobusu by mohla být třeba NEMOCNICE- NÁDRAŽÍ-ALBERT-ŠKOLA ROZTOKY-
HAŠKOVA-MASARYKOVA- SOLNÍKY-ŠKOLA ŽALOV-TESCO-LEVÝ HRADEC.

To zní rozumně

ale stejně je nejtrapnější spojení naší 8000 tisícové vesnice s hlavním městem. Zatím se to spláchne vždycky hukovsky typickou hláškou "jezděte vlakem".
Myslím, že teprve, když náš modrý Jára zchromne a nezvládne Kroupku nebo ty trapné schody přímo do zatáčky s miniaturním chodníkem, začne se něco měnit.

Hlavní by bylo, aby 359.

Hlavní by bylo, aby 359. jezdila co nejméně po trasách ostatních autobusů. Pokud nyní jezdí po trase 350 a má jen dvě stanice jinde a ty dvě stanice jsou skoro jedna a autobus kopíruje o cca 5 min. autobus co jezdí ve stejných stanicích, tak není divu , že není tak vytížen!!! Takže ať žije trsa Ataka

Bus

Aby se uvolnilo ve špičkách linkám 340,350,mohla by se zavést linka Solníky- Palachova -Dejvická.

Proč by BUS ulicí Jana Palacha jezdit neměl

Proč by BUS ulicí Jana Palacha jezdit neměl? Protože úředníci a možná i zastupitelé nezadali projektantovi, který projektoval rekonstrukci ulice, že ulice má mít parametry, aby v ní mohl jezdit, brzdit a zastavovat BUS a že má vyprojektovat také zastávky. Existuje dopis projektanta, který se vyjadřuje k záměru zavést BUS do ulice JP (přinesl jsem si ho z MěÚ). V něm se mimo jiné píše, že vozovka není dimenzována pro umístění zastávky v jízdním pruhu kvůli smykovým silám při brzdění – což znamená rychlé poškozování nové vozovky. V případě umístění zastávky v parkovacím pruhu je nutné ho rozšířit, rozebrat zámkovou dlažbu, udělat pevnější podklad a vydláždit žulou – taktéž ve vyjádření projektanta (tuto variantu pan starosta na zasedání zastupitelstva 21.10. 2015 vyloučil). Navíc dle platné normy ČSN 736425-1 je potřeba celkem 50m prostoru pro zastávku, tedy včetně části pro zajíždění a vyjíždění busu (25m pro zajetí do zastávky + 10m zastávka + 15m na vyjetí BUSu do jízdního pruhu). A protože ulice nemá, z výše uvedených důvodů, parametry pro provoz BUSu, stavební firma neuzná v případě reklamací svou záruku. Proč by to také dělala. Toto jsem si ověřoval přímo u firmy INTEGRA. A poslední argument je "politický". Na veřejném projednání, které se konalo před zahájením rekonstrukce přítomní politici na přímý dotaz několika obyvatel ulice JP ujišťovalo, že žádný BUS se do ulice JP neplánuje. Asi tu máme hloupé politiky s krátkou pamětí.
Jaký je tedy závěr? Poslat BUS do ulice, která pro to není stavěná, je nově opravená a tím, že v ní nechám BUS zastavovat jí zanedlouho zničím, mohou jen v Kocourkově. Uvidíme, jestli jsou naši zodpovědní z Kocourkova. Rád bych se mýlil.

Podle toho co píšete, bych

Podle toho co píšete, bych si představoval, že bude na Masaryčce v Solníkách kráter, protože v místě kde teď autobus zastavuje je zatravňovací pás, ale nic takového tam po roce a půl provozu není!!! Já začínám mít strach, aby tou ulicí vůbec mohli jezdit dodávky podle toho co píšete! A možná by bylo dobré to nakonci zas udělat jen jednosněrné a zavést to zeminou, osít trávou, aby se tam místním zase dobře parkovalo a nikdo jim okolo domu náhodou nejezdil!!!

Za těchto okolností by bylo

Za těchto okolností by bylo fér, aby náš pan starosta informoval radnici v Suchdole, že autobus 359 tam jezdí po naprosto nevyhovujících komunikacích, které nebyly původně určeny pro Minibus! Asi totiž sami ani nevědí, že pro něj musí být speciální silnice a speciální podloží pro stanice, ale možná zas vědí, že pokud bude stanice autobusu blíž bydliště, tím spíše budou lidé jezdit autobusem než autem, ale zde se teď teprve řeší jak to udělat, že to nejde než, že to jde, ale až vzniknou na jaře modré zóny v Dejvicích tak se všichni co jezdí k metru autem a je jim teď úplně jedno, jestli sem nějaký autobus vůbec jezdí tak se probudí a budou se ptát co dělala radnice pro naše občany pro lepší obslužnost našeho krásného města!!! Tak třeba zas za pár let přijde nějaká strana třeba Top 17 a řekne ono by to šlo i u nás☺

Zralok zaspal ?

Zraloku,

Vy jste zaspal? Jiz pred 2 lety, tj, v listopadu 2013 se zde :

http://www.roztoky.com/jak-to-je-s-autobusovou-linkou-do-solnik-20130104

tento autobus resil.
Resilo se i to, ze nase radnice v R. absolutne nespolupracuje s dalsimi radnicemi v okoli. Tesne pred volbami (podzim 14) pan Jandik napsal, ze je domluven s Horostarostou, ze budou postupovat spolecne. Vic nic, zadne dalsi zpravy, zda radnice neco dela.

Vas prispevek ma byt ironii, ano? No jak myslite, obcane se totiz domnivaji, ze je treba spolecne postupovat, vcetne radnice na Suchdole, vcetne Dejvic a modrych pruhu a ironie se jim nezda vhodna.

Bus 359

Když můžou Palachovou ulicí jezdit popeláři,zásobování atd.,tak proč ne BUS

Návrh k projednání v Radě či Zastupitelstvu města

Vážený pane starosto
Protože si nejsem jistý na koho z Rady či Zastupitelstva města se obrátit, obracím se na Vás s tímto návrhem a s prosbou o jeho zařazení na nejbližší jednání Rady či Zastupitelstva města.
Navrhuji inicializovat jednání s Ropidem a DPP o změně v jízdním řádu autobusové linky 359, a to takto:
Posunout odjezdové časy prvního ranního spoje směrem do konečné zastávky "Roztoky, Bělina" (v jízdním řádu je spoj označen 501) o pět minut dříve.
Odůvodnění:
Spoj má dle jízdního řádu přijíždět do zastávky "Roztoky, nádraží" v 6:50, na něj navazuje vlakový spoj do stanice "Praha-Libeň" s odjezdem v 6:53. Vzhledem k tomu, že autobusový spoj přijíždí se železnou pravidelností do zastávky "Roztoky, nádraží" o cca 2-3 minuty později, stává se že cestující (kterých tímto spojem jezdí poměrně dost) navazující vlakový spoj nestihnou.
Ještě horší je fakt, že po příjezdu zpožděného autobusového spoje dochází k hromadnému úprku cestujících na vlakové nádraží, a to přes silniční přechod pod zastávkou "Roztoky, nádraží". Vzhledem k tomu, že zdaleka ne všichni řidiči motorových vozidel jsou ukáznění, stojící autobus objíždějí a poměrně vysokou rychlostí se vřítí na zmíněný přechod, předpokládám že je pouze otázkou času, kdy se na přechodu stane kolize se spěchajícím chodcem či chodci se všemi možnými tragickými následky.
Jelikož nepředpokládám, že by bylo možno donutit dopravce dodržovat jízdní řád autobusového spoje a naučit všechny řidiče základní slušnosti a ohleduplnosti, navrhuji výše zmíněnou změnu v jízdním řádu.

Pane Jurdo,

my, co bus cislo 359 sledujeme dlouhodobe, uz davno neverime, ze se neco posune. Ani jizdni rad o par minut (cili o 2). Je tu snad nekdo, kdo tomu veri? Po tech letech?

Vsichni dale vime, kdo si vzal v ODS dopravu za svou (jak zde popisoval pan Jandik) a vsichni vime, ze za ty dva-tri roky se s busem nehnulo. Nove zastavky nejsou, bus jezdi nesmyslne, nesmyslnymi trasami a vozi vzduch misto lidi. Kdyz by mel prijet na nadrazi o 2 minuty driv a jet aspon jednou za den smysluplne, obcan se vsadi, ze starosta s Jandikem a s tim, co si vzal dopravu za sve, si najdou nejakou vymluvu, proc to nepujde. Spoluprace s dalsimi radnicemi (Suchdol, Sedlec, Horo, Úň, Úho, Libčice, VP....) neni a nikdo na ni nepracuje.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.