Slovo starosty

Vážení spoluobčané,

před měsícem celý svět šokovaly teroristické útoky v Paříži. Chladnokrevné a zrůdné chování atentátníků je děsivé. Předně bych chtěl vzdát hold všem nevinným obětem a vyjádřit upřímnou účast pozůstalým. Zároveň jsem přesvědčený, že to, co se v Paříži stalo, nemá nic společného s žádným náboženstvím. Jednalo se o barbarské jednání vyšinutých jedinců, které je neobhajitelné jakoukoli vírou. Je jednoznačné, že naše společnost musí proti terorismu postupovat tvrdě a nekompromisně. Všeobecně platí a historií je prokázáno, že nejnebezpečnější je hromadná manipulace s lidskými emocemi. Ať už je to víra na straně jedné, nebo strach na straně druhé. Doufám, že naše společnost bude i díky svým kořenům natolik silná, že se dokáže ubránit nenávisti i radikalismu.

Územní studie Dubečnice

V rámci posledních dvou zasedání zastupitelstva jsme se velmi intenzivně a podrobně věnovali další přípravě územní studie lokality Dubečnice, která bude podkladem pro vypracování regulačního plánu. Jsem velmi rád, že mezi zastupiteli napříč politickým spektrem panuje jednoznačná shoda na tom, že budeme jako město neoblomní a že budoucí výstavbě v této lokalitě (stejně jako u všech ostatních) nastavíme jasná pravidla s tím cílem, aby v budoucnosti nebyla ohrožena kvalita života v Roztokách. Je potřeba si uvědomit, že máme platný územní plán včetně jeho změn, který jsme zdědili po našich předchůdcích. Ačkoli si mohu myslet, že změny v územním plánu, které byly v minulosti zastupitelstvem schváleny, jsou nešťastné, či dokonce špatné, jsou ale bohužel platné. Hlavním dilematem současného zastupitelstva bylo, zda v rámci schvalování regulačního plánu měnit i platný územní plán. To by umožnilo urbanisticky logičtější řešení tohoto území včetně změn umístění ulic. Na druhou stranu změna platného územního plánu přináší větší právní nejistotu spojenou s případným

odškodněním investora, které by mohlo dosáhnout opravdu velkých částek. Nutno podotknout, že poslední dvě zvažované varianty s sebou nesly srovnatelný nárůst počtu nových obyvatel i nároky na posílení infrastruktury a občanské vybavenosti města. Zastupitelstvo se rozhodlo, abychom dále pokračovali v dopracování varianty, která je v souladu s platným územním plánem. V každém případě se jedná o variantu, která tuto lokalitu výrazně reguluje. Mělo by zde být přibližně 856 nových obyvatel a výstavba by měla být realizovaná z naprosté většiny rodinnými domy a několika viladomy. I takovouto na roztocké poměry velkou výstavbu budeme v budoucnu samozřejmě podmiňovat investicemi developera do veřejné infrastruktury. Oproti představám vlastníka pozemků, který by tuto lokalitu nejraději zastavěl obrovskými bytovými domy, se jedná skutečně o rozumnou variantu. Věřím, že zastupitelstvo bude i nadále tvrdě postupovat proti nereálným požadavkům developerů a že se nám podaří nejen v této lokalitě prosadit rozumný a spravedlivý regulační plán. 

Jan Jakob
starosta města Roztoky

Adventní čas a Vánoce

Advent je časem klidu, pohody a očekávání krásných Vánoc. Trend naší doby tomu ovšem příliš nepřeje. Určitě je jen na nás, zda se zkusíme alespoň na chvíli zastavit a trávit čas s rodinou a blízkými. Dovolte mi, abych Vám popřál, aby se to povedlo právě Vám. Přeji Vám také krásné a radostné prožití Vánoc a všechno jen to nejlepší do nového roku.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Slovo starosty | Jan Jakob
Slovo starosty | Jan Jakob
Slovo starosty | Jan Jakob
Slovo starosty | Jan Jakob
Slovo starosty | Jan Jakob

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.