Slovo starosty

Vážení spoluobčané, v minulých týdnech proběhlo přijímací řízení do školek. Bylo přijato 108 nových "školkáčků". Bohužel se do školek nedostalo 58 dětí. Sice se nám toto číslo každý rok mírně snižuje, nicméně kapacita městských školek pořád není uspokojivá.

Nové školky

To je také důvod, proč se tomuto tématu intenzivně věnujeme v zásadě při každém jednání rady města. V příštích měsících plánujeme zásadní rozšíření kapacit školek. Na konci dubna jsme požádali o dotaci na novou budovu mateřské školky pro 50 dětí, která by měla nahradit stávající pronajatou budovu Kaštánku v Palackého ulici. Výstavba této budovy je podmíněna získáním dotace. Snad na ni dosáhneme. Pokud by se dotaci nepodařilo získat nyní, budeme to zkoušet i v budoucnu.

Další budova školky pro 25 dětí měla být původně postavená na pozemku za městskou knihovnou. Poté, co jsme tento záměr zveřejnili, oslovil nás majitel přilehlé dvoupodlažní budovy s tím, že by ji přestavěl pro potřeby školky a následně ji městu dlouhodobě pronajal. Po několika jednáních o případných podmínkách nájmu rada města s touto zajímavou možností dalšího rozšíření prostor pro předškolní vzdělávání souhlasila. Aby v této dvoupodlažní budově mohla vzniknout školka pro cca 40 dětí, bylo nezbytné rozhodnout o přemístění původně zamýšlené budovy pro 25 dětí na sousedním pozemku, protože ten bude nezbytné využít jako zahradu nové školky. Proto se rada města rozhodla, že školka pro 25 dětí bude postavena v západní části pozemku, kde je nynější Kaštánek. Tento postup byl samozřejmě konzultován nejen s projektanty, ale i s paní ředitelkou MŠ Spěšného, kam budou nové třídy spadat. Školka pro 25 dětí vedle současného Kaštánku by měla být postavena do konce tohoto roku. Nová školka pro 40 dětí v pronajaté budově za městskou knihovnou by mohla být do provozu uvedena v podobném termínu. Věřím proto, že příští rok již bude počet nepřijatých dětí do školek v řádu jednotek, nikoli desítek.

Konkurz na ředitele/ku ZŠ

Na konci dubna proběhlo konkurzní řízení na pozici ředitele/ky naší základní školy. Konkurzní komise doporučila pořadí čtyř uchazečů. O jmenování nového ředitele či nové ředitelky rozhodne rada města na svém jednání 11. května. Pevně věřím, že nový ředitel/ka se stane na své pozici stálicí a podaří se mu/jí školu stabilizovat a posouvat dál.

S přáním hezkých dnů


Jan Jakob
starosta města Roztoky

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

SIovo starosty | Jan Jakob
Slovo starosty | Jan Jakob
Slovo starosty | Jan Jakob
Kocourkov u Prahy | Lukáš Křístek
Slovo starosty | Jan Jakob

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.