Slovo starosty

Vážení spoluobčané, ze všeho nejdříve bych chtěl poděkovat roztockým voličům za nadprůměrnou volební účast. Roztočtí voliči tak dokázali, že jsou velmi rozumní, čehož si velmi vážím. Rád bych také poděkoval za velkou podporu, kterou jste projevili mně osobně. Je to pro mě nejen povzbuzení k další práci, ale i velký závazek. Děkuji všem mým spolupracovníkům v zastupitelstvu i na městském úřadu.

Doprava a Praha 6

Hlavním tématem tohoto vydání Odrazu je doprava. Děkuji kolegům Caltovi a Přikrylovi za obsažné zpracování tohoto tématu, které naleznete dále.

V druhé půli října jsem absolvoval jednání s místostarostou Prahy 6 Martinem Poláchem, který má na starosti právě dopravu. Jsem rád, že i zástupci Prahy 6 vnímají, že zavedení modrých zón bez dalších opatření není ideálním řešením. Praha 6 hledá lokality na svém území i ve svém okolí, kde by se dala zřídit záchytná parkoviště. Jsem přesvědčen, že tato diskuse měla být vedena dávno před zavedením parkovacích zón, ale jsem rád, že si představitelé Prahy tento zásadní problém uvědomují a chtějí být nápomocni při jeho řešení. V brzké době bychom měli mít k dispozici studii, kterou připravujeme již několik měsíců, ohledně rozšíření kapacity parkoviště u našeho nádraží. Pan místostarosta přislíbil v této věci finanční pomoc z jejich strany. Jakmile bude studie hotová, vyvolám jednání nejen s panem místostarostou Poláchem, ale i s panem náměstkem pražské primátorky Dolínkem, abychom se již bavili o konkrétní spoluúčasti jednotlivých zúčastněných stran. O výsledku Vás budu informovat.

Bavili jsme se samozřejmě i o kolabující dopravní situaci v Praze 6. Dobrou zprávou je, že se blíží konec uzavírky Korunovační ulice, což by mělo pomoci průjezdnosti Vítězného náměstí. Korunovační ulice by měla být otevřena dříve, než bylo plánováno, tedy ještě před Vánocemi. Praha 6 se pokoušela zavádět různá dopravní opatření, která ovšem byla spíše méně úspěšná. Pan místostarosta mě ubezpečil, že tzv. světelnou závoru (tedy omezení průjezdnosti zavedením semaforu) v ulici Podbabské nezavedou. Také k uzavírání výjezdů z tunelu Blanka do Svatovítské ulice by již nemělo docházet. Praha 6 by v budoucnu ráda ukončila naše autobusy už v Podbabě. Toto jsem zásadně odmítl, a pokud nebude v budoucnu vyřešeno pěší propojení mezi tramvajovou zastávkou a metrem na Dejvické bez křížení s pozemní komunikací, nedojde k tomu. Věřím, že se neblahá situace s průjezdností Prahy 6 po Novém roce zlepší. Zároveň je ale nezbytné, abychom spolu se zástupci Prahy 6 na toto jednání navázali a dopravní opatření vzájemně konzultovali.

Umístění nové budovy ZŠ

V minulém Odraze jeden kolega spekuloval o možnostech umístění nové budovy základní školy, kterou plánujeme v Žalově v lokalitě bývalé cihelny (bývalý Barum). Samozřejmě že jsme před tímto rozhodnutím zvažovali nejrůznější varianty. Důležitým aspektem rozhodování je i skutečnost, že novou budovu školy potřebujeme v horizontu dvou, maximálně tří let. Kolega navrhoval školu postavit místo starých pavilonů školky v Havlíčkově ulici. To je sice hezké, ale přišli bychom o tři třídy v mateřské škole, což rozhodně nepřichází v tuto chvíli v úvahu. Dále navrhoval vykoupit objekt samoobsluhy (dříve označované U Blažka). Tato varianta je podle mého v brzké době také nereálná. Jednotlivé části tohoto objektu vlastní celkem čtyři různí majitelé, z čehož jeden je podle katastru nemovitostí nedostatečně identifikovatelný. I kdybychom se nakonec se všemi vlastníky dohodli, celková cena by jistě dosahovala řádu desetimilionů korun. Pozemek na Dubečnici, jenž je v budoucnu určen pro výstavbu školy, je ve vlastnictví developera, se kterým město v tuto chvíli bojuje o celkovou intenzitu zástavby této lokality. Proto je případná stavba školy zde v nedohlednu. Zvažovali jsme samozřejmě několik dalších variant, ale jako nejlepší jsme jednoznačně vyhodnotili tu žalovskou v areálu bývalého Barumu.

Živnostník roku Středočeského kraje

Je mi velkou ctí, že mohu i touto formou pogratulovat roztockému občanu Davidu Lomosovi, který se stal středočeským živnostníkem roku. Jsem na něj hrdý a velmi si jeho práce vážím. Děkuji mu za opravdu úžasnou reprezentaci našeho města. Zároveň mu přeji, aby postoupil do celostátního kola této soutěže a uspěl i tam. Davide, moc děkuji!

Se srdečným pozdravem


Jan Jakob
starosta města Roztoky

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.