Slovo starosty

Vážení spoluobčané,

dovolte mi, abych Vám především popřál všechno jen to nejlepší do nového roku 2017. Věřím, že tento rok bude úspěšný nejen pro naše město, ale snad i pro každého z vás.


Rozpočet na rok 2017

Těsně před Vánoci schválilo zastupitelstvo rozpočet města pro rok 2017. Projednávání bylo podrobné, trvalo několik hodin, občas bylo vášnivé, ale lze říct, že bylo věcné.

Rozpočet je to poměrně ambiciózní. Měli bychom proinvestovat cca 75 milionů Kč. Pokud bychom do tohoto součtu zahrnuli i větší opravy (např. chodníků), nákup pozemků či plánovací dokumentaci, přesáhla by tato částka dokonce 90 milionů Kč. Podrobně se rozpočtu města věnuji dále v Odrazu v tématu měsíce. Proto tento článek nepřehlédněte.

Krajské zastupitelstvo

Jak jsem slíbil v minulém vydání, budu zde jako krajský zastupitel přinášet informace z krajské úrovně.

I krajské zastupitelstvo schválilo v týdnu před Vánoci rozpočet kraje na příští rok. Ten byl navržen jen po paragrafech, což znamená, že se nedozvíme, kolik prostředků je určeno na co. Nevíme, kolik stojí magazín Středočech, na kolik nás vyjdou kufříky pro prvňáčky či o kolik procent se budou navyšovat mzdové náklady. Kdybych takový rozpočet předložil v Roztokách, tak mě nevyžene jen opozice, ale i straničtí kolegové. Pro takový rozpočet jsem ruku zvednout nemohl. Po mém vystoupení pan náměstek hejtmanky Kovács přislíbil, že se příště již dozvíme, na co budou krajské peníze využívány. Snad to tak bude.

Jsem rád, že krajské zastupitelstvo zařadilo do zásobníku projektů spolufinancovaných z EU sanaci roztocké skály v serpentině. Akce bude stát cca 14 milionů Kč. Finančně se bude spolupodílet i město. Věřím, že k sanaci a následnému zvýšení bezpečnosti našich občanů dojde v brzké době.

V neposlední řadě byli zvoleni členové krajských výborů. Já jsem se stal členem krajského Výboru pro hospodářský a regionální rozvoj, vědu a výzkum. Mým hlavním cílem je, aby byla nastavena spravedlivá pravidla pro udělování dotací pro středočeská města a obce. Budete-li mít jakékoli podněty, které bych v rámci tohoto výboru mohl uplatnit, neváhejte mi je poslat.

Oskar pro Roztoky

Roztoky mají prvního Oskara. Před Vánocemi jsem měl tu čest převzít za Roztoky

Elektrooskara za nejefektivnější třídění elektroodpadu ve Středočeském kraji. Moc děkuji panu řediteli Sládkovi a všem, kteří třídíte!

S přáním všeho dobrého v novém roce


Jan Jakob
starosta města Roztoky

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.

Starosto, starosto ani to náměstí

Když už je ze čtvrtiny Tyršova náměstí vozovka, měli by se naši tžní Komsomolci plácnou přes kapsu i přes mozek a upravit dopravní značení na vjezdu.
Několikrát jsem sledoval magory z pizzérie jak normální cestovní rychlostí zahýbají z Masaryčky k hotelu Akademik, průchodu, trafice a ke svému podniku, kde si zřídili parkoviště. Výjezd se zakázkou kolem Alberta v jejich podání vypadá jak start kurýra se strategickou zprávou do štábu.
Městská policie mě poučila, že s tím nic nenadělá, protože to není náměstí, ale vozovka, kde mohou jezdit rychlostí 50km za hodinu. Zvlášť v šeru chladných měsíců je to zábavné. Vylézám z Alberta a před nosem mi profrčí špatně placený Pitipaldi v pomalovaném autíčku s nákladem přismahlých nekvašených placek.
A nejsou sami. Oktávia kombi z květinových ozdob u lékárny dělá totéž.
Nějaký klotový rukáv z Radnice totiž nenechal do svislého značení domalovat přikázanou rychlost 30km/hod. A v tom případě, jak mi sdělil místní strážník, oni nic dělat nemohou.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.