Šmejdy jsme z Roztok vyhnali! Buďme i přesto obezřetní

Kauza s tzv. šmejdy se dotkla i Roztok. Na městský úřad nás přišel navštívit starší pán s informací o chystané akci, která měla proběhnout 11. května v hotelu Academic.

Byla to víc než lákavá akce. Navíc adresovaná dopisem jen "vyvoleným" občanům. Bingo! Pozvánka od firmy BNM - MEDICAL totiž opravňovala adresáta k převzetí dárku v hodnotě jednoho tisíce korun. Dalším lákadlem bylo občerstvení. Z dopisu nebylo zřejmé, co dalšího návštěvníky akce čeká. Zajímavá, ač ne zcela jasná byla i věta, že "firma přistupuje k udržování a prevenci zdraví s holistickým pohledem, v jehož středu je lidská bytost jako celek".

Zadala jsem BNM - MEDICAL do internetového vyhledávače a slovem „šmejdi“ se to na obrazovce začalo jen hemžit.

Obratem jsem napsala vedení společnosti, že se osobně akce zúčastním a budu poté o jejím průběhu v místním periodiku informovat spoluobčany. Kontaktovala jsem Českou obchodní inspekci. Tu, jak se později ukázalo, plánovaný podnik zaujal.

A jak proběhla samotná akce? Zástupci BNM - MEDICAL onoho květnového rána nedorazili. Přítomní senioři však odcházeli obohaceni o zajímavý zážitek. Přijely totiž dvě dámy z České obchodní inspekce. S přítomnými o akci pohovořily, vybraly od nich dopisy od šmejdů a vydaly se za zástupci Academicu pro více informací.

Dodatečně, při zhlédnutí reportáže Černé ovce, jsem zjistila, že firma BNM - MEDICAL nabízí seniorům dva přístroje v hodnotě třicet a šedesát tisíc. Smutný byl pohled na paní, která chvějícím se hlasem vyprávěla o praktikách společnosti. Měla ale štěstí - pomocí právního zástupce uspěla u soudu a společnost BNM - MEDICAL jí musí vynaložené peníze včetně úroků z prodlení vrátit. Jiným "obdarovaným" ale zbývají jen oči pro pláč.

Pevně věřím, že po této události firma, která manipulativními technikami vydělává na zranitelnosti starších občanů, do našeho města už nedorazí. Přesto vás prosím, buďte obezřetní. Varovnými signály u těchto akcí jsou mlživé informace o tom, co se na nich bude nabízet, a také to, jak velkorysé ty „dárky“, často v hodnotě tisíce a více korun, jsou.

Pokud se dozvíte o konání podezřelé akce v našem městě, kontaktujte prosím vedoucí sociálního oddělení Mirku Kalinovou nebo přímo mě. Stejně tak si s vámi moc rádi popovídáme o pozvánce, která dorazila do schránky právě a jenom vám.

Projednou jsme šmejdy vyhnali. Ani v budoucnu je ale v našem městě nechceme.

Marie Šlancarová
místostarostka

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.