Smlouva je na světě

Už několik měsíců probíhá mezi mnou a panem starostou nezajímavá diskuse na téma existence či neexistence nájemní smlouvy na pozemek města, na kterém pan starosta už pár let zahrádkaří.

Celé to začalo kvůli něčemu úplně jinému - kvůli mému článku, ve kterém jsem napsal, že areál bývalých skleníků naproti školce Spěšného je vhodným pozemkem pro výstavbu školky, akorát se o tom nediskutuje, protože je tam VIP zahrádka pana starosty. Tématem tedy bylo vhodné umístění školky, leč k tomu se pan starosta zatím nevyjádřil. Nikdo samozřejmě nechtěl zahrádkáře bez náhrady vyhazovat, ale to je na jinou debatu.

Na březnové radě v letošním roce, které jsem se coby přihlížející předseda finančního výboru účastnil, padlo, že historickou smlouvu mezi městem a zahrádkářskou kolonií nemůže dohledat ani MÚ, ani zahrádkáři, a proto je nutné uzavřít smlouvu novou. Rada města na to konto svým usnesením číslo 103 4/16 zahrádkářům pozemek znovu pronajala za 7 Kč/ma rok. Že by zrovna starosta musel hospodařit na pozemku města bez smlouvy? To mě zaujalo, ale před zveřejněním této informace jsem věc ještě 27. dubna 2016 uvěřil dotazem na tajemníka úřadu. Nejbližší podřízený pana starosty mi potvrdil informace, které padly na radě města.

V posledním Odraze jsem vyzval pana starostu, aby doložil celou smlouvu, a slíbil jsem, že se mu v tomto případě omluvím. On tak učinil, i když nechce prozradit, kde a kdo smlouvu dohledal. Slovo samozřejmě dodržím a tímto se mu omlouvám. Je samozřejmě dobře, že je smlouva na světě, a přeji panu starostovi i jeho rodině dobrou úrodu. Přesto věřím, že by ji v zájmu města oželel a pozemek přenechal k využití na mateřskou školku.

Ing. Roman Jandík
předseda ODS Roztoky

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.