Soutěžní předjaří na ZUŠ

Každý rok vypisuje MŠMT Národní soutěž ZUŠ. V letošním roce je vypsána v oborech dřevěné nástroje (flétny, klarinety), žesťové nástroje (trubka), zpěv a orchestry. Skupiny nástrojů, které jsem uvedl, jsou pochopitelně širší, proto vypisuji pouze ty, které obsazuje naše škola.

Ze školního kola, které proběhlo na konci ledna, postoupilo do okresních kol 21 dětí. Široké zastoupení v uvedených oborech neslo zaslouženě své ovoce v podobě řady výborných výsledků, včetně postupů do krajských kol.

Dne 4. února se v Černošicích konala soutěž zobcových fléten. Veronika Kubánková získala ve 2. kategorii 1. místo s postupem do krajského kola, Alžběta Matasová 2. místo. V 0. kategorii Alžběta Valtová 1. místo. Ve 3. kategorii Adéla Černíková a Nikola Dvořáková 3. místo.

Dne 6. února proběhla v Dobřichovicích soutěž ve zpěvu. V 0. kategorii získaly Ema Maršová a Anna Lauermannová 1. místo s postupem do krajského kola, Veronika Dvořáková 2. místo. V 1. kategorii Viktorie Ventová 3. místo. Ve 3. kategorii Barbora Choutková 2. místo.

Dne 11. února se v Řevnicích konala soutěž ve hře na dechové nástroje. V oboru klarinet získal v 1. kategorii Tobiáš Pařízek 1. místo s postupem do krajského kola, David Duszek 1. místo. Ve 4. kategorii Jan Jursík 2. místo. V 8. kategorii Markéta Gotschalková 1. místo s postupem do krajského kola. V oboru příčná flétna získala ve 2. kategorii Lada Jarošová 1. místo. Ve 3. kategorii Viktorie Maršová 2. místo. Ve 4. kategorii Magdalena Holasová 1. místo s postupem do krajského kola. V 6. kategorii Eliška Budínská 2. místo. V 6. kategorii Filip Šimík 2. místo. V 7. kategorii Petra Drdová 1. místo s postupem do krajského kola. V oboru trubka ve 2. kategorii Šimon Kadeřábek 1. místo s postupem do krajského kola.

V úterý 17. února byla naše ZUŠ pořadatelem okresního kola soutěže ZUŠ v oboru orchestry. Jediným účastníkem byl náš Komorní orchestr, který podal výborný výkon a po zásluze také postoupil do krajského kola.

Všem soutěžícím i jejich pedagogům gratulujeme a postupujícím přejeme mnoho úspěchů v krajském kole.

MgA. Bohumír Šlégl

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Jarní ozvěny v ZUŠ Roztoky | Bohumír Šlégl
Jarní dění na ZUŠ | Bohumír Šlégl
Začátek roku na ZUŠ | Bohumír Šlégl

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.