SPCCH Roztoky v roce 2017

Aktivity SPCCH v Roztokách se v roce 2016 vedle již zavedeného cvičení pro kardiaky, poznávacích zájezdů po vlastech českých a moravských, návštěv pražských divadel, divadelních představení v Roztokách v hotelu Academic a každoročního zájezdu do maďarských lázní rozšířily o procházky s holemi po Roztokách a okolí (nordic walking), gymnastiku rukou a nohou, cvičení paměti a mozku, měření tlaku, cukru - zdravotní kondice a rukodělné dílny.

Mít co dělat, mít někoho, s kým můžete sdílet radost i smutek, a mít se na co těšit. To je jedna z definic štěstí a spokojenosti, chcete-li naplnění a smyslu našeho života. A je to přesně to, o co se snažíme.

V roce 2017 naše aktivity pokračují a chceme je dále rozvíjet. Děkujeme za podporu našemu městu Roztoky, bez které bychom neměli zázemí v Klubu důchodců v Havlíčkově ulici, jež bude v nejbližší době prostorově rozšířeno a bezbariérově rekonstruováno, čímž nám umožní mnohé další aktivity i pro více účastníků.

SPCCH Vycházky s holemi Nordic walking

V novém roce přejeme nám všem hlavně zdraví duševní i fyzické. Rádi bychom se v tomto roce ještě více zaměřili na naši fyzickou kondici, která je předpokladem soběstačnosti a zdravého sebevědomí i ve vyšším a vysokém věku. Krásným příkladem, vzorem, možná snad až přírodním úkazem pro nás může být i roztocký občan pan Rudolf Šimek, který v září 2016 oslavil své 80. narozeniny a který o svou kondici pečuje celý život. Pan Šimek se věnoval nejdříve vrcholovému sportu, později až dodnes sportu kondičnímu. O své zkušenosti a rady, jak cvičit a udržovat kondici v seniorském věku, je nyní ochoten se pravidelně dělit i s námi na stránkách Odrazu a také na našich webových stránkách (www.spcch-roztoky.cz). Pan Šimek se stal naším členem a při této příležitosti jsem s ním uskutečnila malý rozhovor, který si budete moci přečíst v příštím čísle Odrazu i s první poradnou Kondice a zdraví v seniorském věku.

Rozpis našich aktivit sledujte na našich vývěskách a na webových stránkách www.spcch-roztoky.cz    

Vladimíra Drdová
předsedkyně ZO SPCCH Roztoky

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.