Společné zpívání u vánočního stromu

Přichází doba tajných přání... zázraků a nadějí, přichází doba adventní.
Advent - odvozeno od latinského adventus je čas předvánoční, v křesťanské liturgii je to přípravná doba, která předchází vánočním svátkům. Období čtyř týdnů před Vánocemi je také příchodem zimy a pro křesťany je to čas očekávání příchodu Spasitele, narození Božího syna, Ježíše Krista. Advent tedy znamená „příchod“, bývá také označován jako „čas pokoje", „čas ztišení', „čas očekávání', „čas probouzení'...

Advent je šance pro naše leckdy zmatená srdce. Zkusme se na chvíli zastavit, ztišit svou duši a v tomto stavu alespoň pár okamžiků setrvat. Bůh přijde do našeho srdce a s ním i radost. A advent je právě obdobím intenzivního očekávání této radosti.

... pojďme společně otevřít svá srdce, přivítat čas adventní a na 1. adventní neděli 30. listopadu 2014 si společně zazpívejme u vánočního stromu našeho města. Je již tradicí, že než se strom na Tyršově náměstí rozsvítí, zpívají Roztocké děti známé i méně známé vánoční písně. Zpívají děti i dospělí. Loni nás bylo přes padesát zpívajících. Přidejte se i vy. Seznam písní a texty naleznete na www.roztockedeti.cz, pokud se chcete zúčastnit hromadného nácviku, přihlaste se na v.drdova@volny.cz nebo telefonicky na: 606 893 292.

Vladka Drdová

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Advent a Vánoce v Husově sboru | Jarmila Kučerová
Vánoční pozdrav | Jarmila Kučerová
Před Vánoci dlouhé noci... | Ivana Kubečková
Adventní neděle v muzeu | Marcela Uhlíková

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.