Sporťáček - sportovní kroužek pro předškolní děti

Tento kroužek na celé dopoledne lze doporučit všem rodičům, kteří hledají příležitost motivovat své dítě atraktivní cestou ke sportu. V malém kolektivu dětí zde najdou nové kamarády. Děti zde mají dostatečný prostor k pohybu, vyřádění se pod dohledem vyškolených cvičitelek a hlavně k postupnému získávání kladného vztahu k pohybu a sportu vůbec.

Kroužek probíhá od září do června v prostorách TJ Sokol Roztoky. V průběhu celého dopoledne zde mohou děti rozvíjet své pohybové a tvůrčí dovednosti. Program pro děti je koncipován všestranně a různorodě.

Přibližný program:

Po příchodu, než dorazí všichni "sportovci", mají děti čas na hraní. Poté se v kruhu pozdravíme vítací říkankou a začíná cvičení, které obsahuje základy atletiky a pohybových her. Používáme i netradiční sportovní náčiní, různé balanční plochy, gymbaly, overbaly aj.

Pak následuje svačinka - každý má svoji, připravenou od maminky.

Po svačině začíná vzdělávací blok. Děti si vyzkoušejí různé výtvarné techniky, modelování, práci s různými materiály (papír, plast, dřevo, látky, korek, keramická hlína, sklo aj.). Jiné dopoledne zase děti zábavnou formou procvičí základy angličtiny nebo si zazpívají při hraní na Orffovy nástroje. Každý den si děti kromě zážitků domů odnášejí i malý výrobek nebo pracovní list.

Pro nás, cvičitelky, je důležité nejenom děti profesionálně pohybově rozvíjet, ale hlavně je k pohybu motivovat a hravou formou je přilákat k budoucím sportovním koníčkům.

Případní zájemci si mohou už nyní rezervovat místa k docházce od 5. září. Informace o kroužku a ostatních aktivitách studia Neposedná pastelka najdete na www. neposedna-pastelka.wz.cz

Martina Sasková
Neposedná pastelka

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.