Stokrát nic umořilo osla - pokračování

Nechci na stránkách Odrazu rozvířit kolotoč reakcí, ve kterých se čtenáři postupně ztratí. Na článek pana starosty z minulého čísla “Poplatky zrušit a malou daň zvýšit? Ano, či ne” reagovat musím.

Pro nezsvěcené jde o spor, kdy naši koaliční partneři jsou pro trojnásobné zvýšení daně z nemovitosti, které by bylo částečně kompenzováno zrušením poplatků za odvoz odpadu a poplatků za psy. Odmítavý názor ODS jsem vyjádřil již v úvodním článku “Stokrát nic umořilo osla”, nicméně musím reagovat na některé nové argumenty starosty Jakoba.

Ten ve svém článku použil poměrně zdařile vypadající tabulku, ze které můžete mít pocit, že téměř všichni budeme platit méně a vybereme více. Já těmto počtům nevěřím. Důvod je na snadě, i po odpuštění poplatků za psy a odpad má být celkový daňový výběr jednoznačně VYŠŠÍ, než je tomu v současné době. Z tabulky pana starosty vyplývá, že výrazně více budou platit pouze majitelé více domů. To je typicky socialistická myšlenka, navíc založena na nepravdě. Výsledná daň z nemovitosti vzroste totiž i těm, kteří mají jen jeden dům, ale bydlí v něm sami. Takových obyvatel máme v Roztokách poměrně dost a unikátním příkladem takového plátce je osamělá důchodkyně nebo mladý nesezdaný jedinec. Je to ale celkem irelevantní, protože obecně je jakékoliv zvyšování daní v současné době principiálně špatné.

Argumentace senátorem za ODS Kuberou, kterého si jinak osobně velmi vážím, je rovněž pomýlená, protože Teplice jsou panelákovým městem, a jako k takovým je potřeba k nim přistupovat. A upřímně, že někdo v ODS něco vymyslí, ještě neznamená, že se mi z toho v Roztokách musí rozbušit srdce.

Nevím, zda je to náhoda nebo ne, ale já jsem na nápad našich koaličních partnerů nezaznamenal jedinou kladnou reakci. Proto věřím, že se nám je podaří přesvědčit, aby od svého urputně prosazovaného nápadu ustoupili.

Roman Jandík
místostarosta a předseda ODS Roztoky

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.