Strana zelených míří do opozice

Vážení spoluobčané,

rádi bychom vám v prvé řadě poděkovali za vynikající výsledek Strany zelených ve volbách. To, že nám dal svůj hlas téměř každý pátý volič, je pro nás do budoucna obrovským povzbuzením pro naše úsilí a práci v roztockém zastupitelstvu. Je však také naší nemilou povinností oznámit vám, voličům, že Strana zelených míří oproti všeobecným očekáváním do opozice.

Volby v našem městě vyhrála TOP 09 (34,72 %), Strana zelených získala druhý nejsilnější mandát (19,14 %). Již na prvním, povolebním jednání s TOP 09, které se konalo jen dvě hodiny po zveřejnění výsledků voleb, nám bylo sděleno, že došlo k dohodě se sdružením Sakura. Zástupci TOP 09 si vyslechli náš návrh trojkoalice TOP 09 + SZ + Sakura. Vítěz voleb by získal pozici starosty a pozice v Radě města by obsadily všechny tři subjekty tak, aby TOP 09 v radě nedisponovala většinou a zároveň i postem starosty. Jsme toho názoru, že neomezená vláda jedné strany nikdy v minulosti nic dobrého nepřinesla, a proto jsme požadovali pluralitu a širší spolupráci tří subjektů. Zástupci vítězné TOP 09 si naše návrhy vyslechli, ale žádný jiný protinávrh případné spolupráce nepředložili. Na další schůzce jsme byli jen seznámeni s podobou vzniklé koalice (TOP 09, Sakura, ODS).

To, co jsme vítězi voleb neumožnili my, umožnili tedy jiní. Jaké to bude mít důsledky, nechceme předjímat. Jisté je, že následující čtyřleté období je pro další směrování Roztok velmi důležité. Bude se projednávat změna územního plánu města a také se téměř s jistotou bude ve městě opět stavět. Přibudou tak noví obyvatelé a s nimi spojené zvýšení zátěže infrastruktury města. Vzhledem k výsledku povolebních jednání budeme mít jen omezené možnosti, jak budoucí podobu města ovlivnit či jak do ní výrazněji zasahovat.

Obracíme se tak na vás s prosbou, abyste se po volbách nepřestali zajímat o dění ve městě. Dohlížejte na dodržování programů vládnoucí koalice, protože tyto programy byly často ve věci připravované zástavby překvapivě ve shodě s programem zeleným. Sliby se mají plnit, a to „nejen o Vánocích.

Za SZ Roztoky
Petr Macoun
www.szroztoky.cz

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.