Středočeské muzeum v Roztokách

Stálé expozice!

Jak se jezdilo do Roztok na letní byt / Život v letovisku. Prostřednictvím vilových interiérů poznáme životní styl „lufťáků“ druhé poloviny 19. století, a to včetně prezentované dobové módy.

Jak bydlel a úřadoval pan správce / Vrchnostenská správa panství. Nahlédněte, jak a kde bydlel a pracoval vrchnostenský úředník Lichtenštejnského panství na konci 18. století.

Ateliér Zdenky Braunerové (1858-1934). Stálá expozice malířky, grafičky, knižní výtvarnice a organizátorky kulturního života. Kvůli povodním v současnosti uzavřen.

Akce listopad:

Veleúspěšná výstava Od bezu k šafránu / Barvířské rostliny sice už skončila, ale Barvířské dílny vedené muzejní botaničkou Veronikou Dlouhou probíhají po celý rok. Nabídku využila už celá řada škol a školek - třeba z Řeže, pražské Hanspaulky, Roztok či Únětic. Cena dílny je pro školy 30 Kč za osobu. Pokud se chcete stát na chvíli barvíři a dozvědět se řadu zajímavých informací o jednotlivých rostlinách a jejich použití, volejte 233 029 042 nebo 733 710 567, připravíme vám barvířskou dílnu na míru. Minimální počet účastníků je 10!

7. 11. 2014-4. 1. 2015: KÁKÁKÁ - Ateliér intermediální tvorby prof. Milana Knížáka - Výstavní sál

Prezentace děl studentů, kteří vedle výtvarné „klasiky“ používají i literární, hudební či divadelní formy. Všechny disciplíny jsou zde rovnocenně akceptovány.

Současný svět sází na povrchnost a zábavnost vyvstávající z přebytečné originality. Ta měla smysl v době modernity, ale dnes svou roli ztrácí. Umění schovávající se pod pojmem originálnosti sklouzává k módním interaktivním či teatrálním projektům, které z umění činí zábavní průmysl.

„Umělecké dílo nemusí mít podobu nějakého artefaktu, může být jen vůní, která proletí kolem a zmizí.“

18. 11. od 20 hodin: Koncert skupiny Marika Singers v Historickém sále zámku - program je zatím překvapením. Jen prozradíme, že se bude více hrát nežli zpívat; hraní zajistí jeden z netypických českých violoncellistů Jan Sklenička (a možná přijde i kouzelník!)...

Přijděte se potěšit poslechem jedinečného vystoupení v úžasných prostorách.

28. 11. 2014-1. 2. 2015: Betlémy, tentokrát tištěné - v prostorách Galerie/Kabinetu O betlémech píše více PhDr. Ivana Kubečková, etnografka Středočeského muzea v Roztokách, v předchozím článku.

Připravujeme na prosinec:

14. 12. Advent v muzeu se stínovým divadlem - sledujte www.muzeum-roztoky.cz, kde se brzy dozvíte víc.

17. 12. od 18 hod Vánoční příběh Dřevěného divadla na zámku

23. 12. Živé jesličky

Více informací na www.muzeum-roztoky.cz

Ing. Marcela Uhlíková

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.