Středočeské muzeum v Roztokách vás zve na výstavy

• Od Studia Kamarád po Krajinu her

Velká výstavní síň 22. 11. 2013-31. 3. 2014 Bohatý fantaskní výtvarný svět akademického malíře Stanislava Holého se stává zprostředkovatelem na cestě poznání a citového prožitku. Základem výstavy jsou monumentální interaktivní výtvarné scénické prvky a prostorové objekty, doplněné originálními televizními postavami, jako jsou Jů, Hele, Muf, Hary Šoumen, Tryskomyši, Šamšula aj., jež jsou zakomponované do celé expozice tak, jak je znají děti z televizního Studia Kamarád, doplněné o hrací prvky, filmovou produkci, výstavu knižních ilustrací autora, originální kresby, fotografie a plakáty vztahující se k mnohaleté spolupráci s Českou televizí... Současně je výstava vzpomínkou na výtvarné řešení dětských pavilonů v Montrealu a Tokiu, které autor ztvárnil v osmdesátých letech 20. století. Výstava je připravena ve spolupráci s Galerií U Prstenu, Českou televizí a Muzeem hlavního města Prahy.

• ČOKOLÁDA - historie a současnost s vůní a chutí

Galerie / Kabinet 18. 10. 2013-30. 4. 2014 Čokoláda je pochoutka, která útočí na smysly lidí po celém světě již stovky let. Málokdo ví, jak složitá je cesta od semínka kakaového bobu až po tabulku čokolády. Prostřednictvím několika stovek exponátů představujeme historii, výrobu i způsob prodeje této vynikající a oblíbené pochoutky. Prezentujeme nejen skvělé cukrářské výrobky, ale i dobové nádobí spojené s konzumací čokolády a mnoho dalších „čokoládových“ věcí. Oko potěší krásné historické formy na odlévání čokolády, žaludku polahodí prodej pralinek a špičkových čokolád v muzejní prodejně. Výstava je připravena ve spolupráci s Krkonošským muzeem v Jilemnici a Choco-Story Praha.

K výstavám nabízíme i doprovodné programy na objednávku:

• Čokoládová animační dílna

Co se skrývá v tabulce čokolády? Kdo tu čokoládu sní? Nebo sní ona nás? Přijďte si vyzkoušet jednoduchá kouzla animace. Pro koho: dílna je určena dětem prvního stupně základních škol, maximální počet 20 žáků. S sebou: Flash disk. Kurzy vedou lektorky Roztoče Anna Krtičková a Dorota Tichá. Cena: 50 Kč/ dítě (vstup na výstavy zdarma) Termíny dílen: čtvrtky 10-12 hod. 20. 2., 20. 3., 17. 4.

• Půldenní animační kurz pro školy a veřejnost

- úvod do problematiky animovaného filmu, vysvětlení možných technologií

- praxinoskop, zkušební práce pod kamerou

- objasnění přípravy námětu, práce na scénáři

- práce pod kamerou - natáčení

- zhodnocení

Délka trvání asi 3-4 hodiny.

Ceník:

Pro školy - 100 Kč/osoba - v ceně je zahrnuto i vstupné na dvě výstavy „Od Studia Kamarád po Krajinu her“ a „Čokoláda - historie a současnost s vůní a chutí“. (Žáci se musí při animaci vystřídat - skupina asi 10-15 dětí).

Pro veřejnost - každá objednávka je řešena individuálně podle potřeb klienta a počtu zúčastněných.

Animační dílny zajišťuje občanské sdružení ULTRAFUN. Termíny - dle dohody.

• Akce: Masopust - tradiční průvod masek bude zahájen na nádvoří zámku dne 15. 2. 2014.

Eva Koktová

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.