Středočeské muzeum žilo malířstvím a hudbou

Horké léto je minulostí. Co ale ve Středočeském muzeu v Roztokách u Prahy zůstává celoročně, je pestrá nabídka kulturního vyžití nejen pro milovníky historie. Jako tomu bylo třeba 17. září 2016, kdy vedle stálých zámeckých expozic a aktuálně probíhajících výstav mohla veřejnost využít pozvání na dvě zcela unikátní, přesto v muzeu tradiční akce.

Tou první byl MALÍŘSKÝ PLENÉR S ADÉLOU KARGER. Přestože se deštivé počasí ze všech sil snažilo výtvarnému umění pěkně "zatopit" (zde od slova potopa - pozn. autora), na šestihodinový malířský kurz zaměřený na zachycení barev, linií a světla v krajině dorazilo několik odhodlaných a víceméně osvědčených účastníků. Nadšena z výsledků jejich snažení byla i sama malířka Adéla Karger, pro kterou byl plenér v Roztokách již třetím počinem.

Další vsadili na jistotu sucha Historického sálu, kde se nechali povznést koncertem FILHARMONICKÉHO KOMORNÍHO ORCHESTRU a jeho hostů - IVANEM VOKÁČEM (violoncello) a EDITOU KEGLEROVOU (cembalo), který se konal ve spolupráci s městem Roztoky a Nadací Život umělce. Od melodicky těžších děl Viktora Kalabise přes skladby "otce symfonie" Josefa Haydna patřil závěr koncertu Benjaminu Brittenovi, a samozřejmě několika vyžádaným přídavkům. Že se u nás filharmonici krásně zabydleli, o tom svědčí i skutečnost, že šlo již o jejich 5. koncert v prostorách zámku. Navíc umělecký vedoucí orchestru Vlastimil Kobrle slíbil, že se na jaře orchestr zase vrátí - tentokrát pravděpodobně i s houslovým virtuosem Václavem Hudečkem!

Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy, p. o., si velice váží spolupráce s Adélou Karger a Filharmonickým komorním orchestrem a moc jim touto cestou děkuje za vzájemné sympatie a chuť pořádat další akce!

Marcela Uhlíková

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.