Svatá prostoto, kdyby to bylo tak jednoduché

Alarmisticky předvolební článek pani Sodomové je vážně učiněný mišmaš. Z velké části nepravdivý, tu a tam si proti-řečící.

Knihovna nám na hlavu nepadá. Mně tam tedy na hlavu nikdy nic nespadlo, ani panu vedoucímu Špačkovi (který to potvrdil na březnovém zastupitelstvu) tam na hlavu nic nespadlo. Jestli někomu jinému, je mi to líto. Některé články v Odrazu by tomu odpovídaly. Že má knihovna, likusák ze sedmdesátých let, to nejlepší už dávno za sebou, to je jasné. Je zcela jistě v dlouhé frontě všeho, co by v naší obci chtělo změnit, vylepšit, zmodernizovat, nově postavit. Ale šířit takhle poplašnou zprávu?

Na hlavu naopak padala (doslova) historická vila a jsem velmi rád, že si roztočtí zastupitelé opakovaně poměrně jednoznačně řekli, že ji nechtějí ani prodat, ani nechat chátrat. Školku a prostory pro spolky považuje pisatelka za nejistý účel? Rekonstrukce vily je v běhu, podle finančních možností města (na kterých ovšem záleží téměř všechno...) je naplánovaná na tři roky.

S tím broděním bahnem to v Roztokách také není tak zlé. Za posledních osm let se situace razantně vylepšila, to přece nelze nevidět. V Žalově se postavila trojice nových ulic, je před námi letní výstavba Brau-nerovy ulice, budujeme chodníky.

S developery se jedná. O schůzkách pravidelně informují na veřejných zastupitelstvech pánové Hadraba, Richter, pan starosta. Že bychom něco nově povolili, to si nevzpomínám. Kde to paní vzala? Vím, že jsme se úporně bránili tomu, aby Roztoky zaplavil pan Korec čtyřmi tisíci nocležníky a že nám jeho firma pravidelně vyhrožuje soudními žalobami.

Nápad, že by nám vedení VTP odprodalo jednu z budov, z věžáků, podle kontextu zřejmě pro školní výuku, to je vážně bizár. Navrhuji ale postavit na tom volební program. Budova je pořádný macek, bude to vážně s nadhledem.    •

Tomáš Novotný

Sakura

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Obavy o demokracii? | Bohumil Štíbr
MHD | Vít Calta
Doprava | Michal Přikryl
Škola | Vít Calta
Roztocké lithium | Michal Hadraba

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.