Svaz postižených civilizačními chorobami v ČR - pobočný spolek Roztoky

Svou širokou členskou základnou patříme mezi největší roztocké neziskové organizace. Sdružujeme lidi bez rozdílu věku, postižené civilizačními chorobami.

Cílem naší práce a našich aktivit je začlenění lidí se zdravotním či věkovým handicapem do běžného života. Zaměřujeme se na prevenci civilizačních chorob, kam patří například kardiovaskulární onemocnění, diabetes mellitus (cukrovka), respirační onemocnění (astma, alergie), onkologická onemocnění, epilepsie, vertebrogenní onemocnění, tělesné postižení.

Organizujeme přednášky o zdravém životním stylu zdravotně postižených a seniorů, v úzké spolupráci se sociálním odborem městského úřadu informujeme o důležitých změnách v oblasti právní a sociální.

Jedenkrát týdně pod vedením odborné cvičitelky paní Blanky Humplové probíhá cvičení kardiaků. Od nového roku začneme s nordic walkingem. Plánujeme zakoupit cca 10 párů holí pro nordic walking, které vždy zájemcům zapůjčíme, a budeme pravidelně vyrážet na skupinové zdravotní vycházky po Roztokách. Každý pátek od 16 hodin můžeme za zvýhodněných podmínek využít plavecký bazén v Suchdole.

Od dubna do prosince organizujeme poznávací zájezdy po českých a moravských hradech, zámcích a jiných zajímavých místech.

Společně vyrážíme do lázní, nejen v Čechách a na Slovensku. Letos jsme navštívili maďarské termální lázně Tapolca u Badaconu.

Pravidelně navštěvujeme pražská divadla a také využíváme slevy na divadelní představení v hotelu Academic.

Spolupracujeme s okresním výborem SPCCH, kde získáváme spoustu důležitých informací potřebných k naší činnosti. Členka výboru naší organizace paní Jaroslava Pařízková je předsedkyní okresního výboru SPCCH, a tak máme všechno potřebné z první ruky.

Samozřejmě, že naší prioritou je život občanů v našem městě. Proto se aktivně zapojujeme do veřejného života. Upozorňujeme na nedostatky, které se týkají nejenom občanů handicapovaných a které je potřeba řešit. Velice důležité je vybudování domova pro seniory v Roztokách. Na tom se chceme podílet a nabízíme zde svůj potenciál.

K našemu společnému setkávání v Roztokách využíváme Klubu důchodců v Havlíčkově ulici, který zřizuje město a kde se můžeme setkávat každé úterý a čtvrtek od 14 do 16 hodin. Jste všichni srdečně zváni. Přijďte si třeba jenom popovídat, dát si dobrou kávu či popít čaj.

Dne 30. června 2015 jsme si na výborové schůzi zvolili po paní Marii Nadrchalové svou novou předsedkyni paní Vladimíru Drdovou, místopředsedkyni paní Blanku Humplovou a hospodářku paní Marii Dittrichovou.

Máte-li zájem stát se našimi členy, kontakujte nás. Jste mezi námi srdečně vítáni.

Kontakty: Vladimíra Drdová, tel. 606 893 292, e-mail: v.drdova@volny.cz 

Helena Manhartová, tel. 733 544 075, e-mail: helaman@centrum.cz 

Přihlásit se můžete i přímo v klubovně důchodců každé úterý a čtvrtek od 14 do 16 hodin.

Od ledna 2016 zprovozníme i naše nové webové stránky, kde vás budeme o našich aktivitách a činnosti pravidelně informovat.

Za SPCCH Roztoky 

Vladimíra Drdová

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.