Švihadlo na Zámečku 2015

Po roce je tady opět Zámeček, originální hudební a kulturní festival. Za 5 let své existence se Zámeček vyprofiloval do svébytné společenské události, kde se návštěvníci mohou bavit celý den jen za dobrovolné vstupné. Každoročně akci navštíví až 2000 lidí.

Na Zámečku koncerty kapel rozmanitých hudebních žánrů doplňuje kulturní program, který se každým rokem rozšiřuje o několik novinek. Zámeček 2015 začíná v areálu Středočeského muzea v Roztokách v sobotu 30. května v pravé poledne.

Hlavním tahounem letošního ročníku bude legendární reggae kapela Švihadlo. Na hudební scéně působí více než třicet let a za tu dobu se stala miláčkem publika svým pozitivním soundem.

Zámeček 2014

Na Zámečku sice hrají známá jména, ale jedním ze smyslů festivalu je dát prostor také mladým talentům. Letos se představí česko-slovenské uskupení Voilà!, které s sebou přinese retro muziku namixovanou ze šansonu, jazzu, popu či twistu spolu s výrazným hlasem zpěvačky.

Žánrové rozpětí Zámečku bylo vždy velké. Letos sahá od čistě vokálního mužského souboru Voices až po bubeníky Blabuburo. Dále vystoupí například smyčcové těleso BBQ, indierocková kapela The Desperate a  alternativně jazzová skupina Zabelov Group. Zážitkem jistě bude Trombenik, osobití interpreti klezmerové hudby, kteří sklízí úspěchy jak na velkých podiích festivalů, tak i na svatbách a plesech.

Zámeček 2014

Kulturní duši diváků potěší divadlo Fígl s představením Mauglí - Příběhy z džungle a filmová scéna, na které uvidíte filmy FAMU a ateliéru animace UMPRUM. Nově se v programu objeví jóga smíchu, která je založena na faktu, že blahodárné účinky smíchu simulovaného jsou pro nás naprosto stejné jako u smíchu spontánního.

V doprovodném programu tradičně figurují lidová řemesla, žonglérské představení, ukázka hasičské techniky či exhibice taek-won-do. Děti se mohou těšit na výtvarné dílny, zvířátka z české zoo nebo na dovádění na trampolíně, pro seniory je připraven speciální program a hudební vystoupení. Své umění představí historičtí šermíři a na trampolíně se předvedou borci urban parkouru. Na místě je možné se přihlásit do turnaje v lakrosu, vyzkoušet si slackline, adrenalin park či si zajezdit na dráze s modely na dálkové ovládání.

Zámeček 2014

Občerstvení pro návštěvníky festivalu budou poskytovat stánky s pivem, limem a vegetariánskou či masnou kuchyní, čajovny a místní kavárna.

Festival Zámeček 2015 pořádají nadšenci a dobrovolníci z občanského sdružení RR. Vzniká za podpory města Roztoky a ve spolupráci se Středočeským muzeem v Roztokách u Prahy.

Občanské sdružení RR

Roztoky.com je mediálním partnerem festivalu Zámeček

Kam dál

Festival Zámeček 2018 | Občanské sdružení RR
Zámeček 2017 | Občanské sdružení RR
Festival Zámeček 2016 | Občanské sdružení RR

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.