Svoz bioodpadu v roce 2015

Svoz bioodpadu z biopopelnic z jednotlivých nemovitostí ve městě se v minulosti jednoznačně osvědčil, je lidmi využíván a rovněž novela zákona o odpadech takový postup separace podporuje. Separací zeleného odpadu ze směsného ušetří město nemalé částky na skládečném, které se v případě bioodpadu neplatí. Svoz bioodpadu je součástí schváleného plánu odpadového hospodářství města, a proto i v roce 2015 bude město svoz bioodpadu z jednotlivých nemovitostí rozšiřovat. Svoz může probíhat z každé nemovitosti, ke které se váže platba místního poplatku za odpady. Je nutné, aby se nový zájemce přihlásil ve stanoveném termínu a koupil si na bioodpad vhodnou nádobu -město ani technické služby nádoby neposkytují. Noví zájemci jsou automaticky zařazeni do seznamu.

Noví zájemci o svoz biooodpadu však musí v období od 2. ledna do 16. února 2015 doručit písemnou nebo elektronickou přihlášku s uvedením svého jména, data narození, adresy a telefonního čísla na OSRMŽP Městského úřadu. Po shromáždění všech přihlášek budeme se svozovou firmou jednat o harmonogramu svozu a počtu svozových dnů.

Občané, kteří již tuto službu využívali v předchozích letech, se znovu přihlašovat nemusí!

Konkrétní svozové dny pro svoz bioodpadu v roce 2015 budou zveřejněny v březnovém čísle měsíčníku Odraz a na webových stránkách města. Svoz bude probíhat tak jako v minulých letech v měsících duben až listopad se 14denním intervalem. Případné dotazy o svozu bioopadu vám rádi zodpovíme na tel. č. 220 400 217, 220 400 262 nebo 220 400 264.

Ladislav Zeman
Odbor správy, rozvoje města a životního prostředí MÚ Roztoky

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.

Prihlaska ke scout bioodpadu

Prihlasuji se ke should bioodpadu na addrese Zahradni 1394.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.