Tanec v Bohnicích

Studio Po špičkách na prknech Divadla Za plotem koncem ledna předvedlo, na čem od září mladé tanečnice pod vedením Mga. Zuzany Smugalové pracovaly.

Překvapení přišlo hned na začátku v podobě divokého masopustního reje všech tanečnic ve škraboškách. Poté jsme si mimo jiné mohli vychutnat tajemné, elegantní a třepotavé Můry, které si již vloni získaly srdce tanečnic, diváků i odborné poroty na přehlídce scénického tance. Nápaditě rozvedenou choreografii o nezbedných dětech, které ne a ne usnout (Kdo už spí?), ale i některé další, pomáhaly spoluvytvářet samy tanečnice, včetně mluvených vstupů, veršů a živé hudby. Hudební spolupráci a doprovod na kytaru zajištovala

Kateřina Judová. Velmi efektní a vtipná byla choreografie starších dívek, možná budoucích hvězd české taneční scény, s názvem Tango Estrellitas. Pro fanoušky našich malých i větších tanečnic je obzvlášt fascinující sledovat pokroky od prvního tanečního hemžení až po suverénní umělecký výstup nejstarší skupiny dívek. Děkujeme Zuzce za skvělé profesionální vedení (nejen) roztockých tanečnic i za povznášející umělecký zážitek.

Marcela Marková

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam dál

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
CAPTCHA
Pomocí kontrolního kódu ověřujeme, že jste člověk a bráníme se tak robotům ve vkládání spamu.