rozpočtové určení daní

warning: Creating default object from empty value in /var/www/roztoky.com/http_www/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

SIovo starosty

Vážení spoluobčané, v dnešním sloupku si dovolím zdůraznit dvě důležitá témata.

Konkurz na ředitele ZŠ

Pro budoucnost naší základní školy je velmi důležité, jak proběhne blížící se konkurz na nového ředitele či ředitelku. Dovolím si tady osvětlit, jaká má takový konkurz pravidla.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Rozpočet města na rok 2013

Přestože do konce roku je ještě dost času, obrysy rozpočtu města Roztoky na rok 2013 vznikají již v těchto dnech. Jaké priority v rámci koalice zastává ODS?

Potřebujeme 12 miliard pro obce a zvyšovat DPH?

Celková debata nad tématem rozpočtového určení daní (RUD) se bohužel zúžila pouze do roviny odkud a kam finanční prostředky v rámci státní správy přelijeme.

Slovo starosty

Začalo září a minulé pondělí jsme opět přivítali nové prvňáčky při jejich prvním dni ve školních lavicích. Roztomilé nadšení a očekávání ve tvářích dětí se občas střídalo se stydlivostí a strachem z neznámého. Radost a úsměvy však jednoznačně převládly a děti se upřímně těšily na příští dny.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Příjmy Prahy podle HDP? Musíme jí ubrat více

Stejně jako jinde v republice se i na stránkách Odrazu rozhořela diskuse o rozdělování daňových výnosů obcím. Ta byla zahájena návrhem ministra financí, podle kterého by se posílily rozpočty menších a středních obcí na úkor národních dotačních programů a čtyř největších měst. Roztoky by si podle návrhu polepšily o nezanedbatelných cca 10 mil. Kč ročně. V diskusi však zazněla poněkud matoucí čísla, která je potřeba uvést na pravou míru.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Rozpočtové určení daní a jeho dopad na Roztoky

Českou politickou scénou v současné době hýbe téma rozpočtového určení daní (RUD). O co jde? Jde o přerozdělení sumy cca 120 mld. Kč sdílených daní, o které se hádají starostové ODS ve velkých městech se starosty TOP 09 na menších obcích.

Syndikovat obsah