pomník

warning: Creating default object from empty value in /var/www/roztoky.com/http_www/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Komu pomník příště?

Můj názor na některé dějinné události občas nepatří k těm právě většinovým. Tak třeba náš pobyt v náruči Rakousko-Uherska nepovažuji za neštěstí – ta doba mi přijde tak nějak celkem fajn (složená daňová kvóta pod 10%!). Poválečnou etnickou čistku v českém pohraničí, jež bývá pojmenovávána eufemismem „odsun“, jsem naopak měl vždycky za zločin (mimochodem, za identické skutky momentálně dřepí různí post-jugoslávští pohlaváři po evropských kriminálech). No, a do třetice, považuji osobnost Jana Palacha a jeho skutek za poněkud přeceňovaný.

Pomník

Umění je někdy nepochopené a umělci se často ocenění ani nedožijí, přesto si dovolím poznamenat, že jsem se nesetkal s jediným pozitivním názorem na pomník Jana Palacha, který od 17. listopadu stojí za stromem a před lampou na začátku stejnojmenné ulice.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kam s ním?

Trochu nezdvořile jsem si vypůjčil titulek od Jana Nerudy, v tomto případě ale nepůjde o slamník, nýbrž o pomník, konkrétně o pomník sv.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Syndikovat obsah