daně

warning: Creating default object from empty value in /var/www/roztoky.com/http_www/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

EET? To neprodáváme

Na začátku listopadu jsem se v jedné vietnamce zeptal pana prodavače, co říká na EET. Dočkal jsem se strohé odpovědi..."to neprodáváme"..

Přijde město o milion korun? A kdo ho zaplatí?

Až budete platit městu daně, vzpomeňte si na tento článek. V minulém čísle časopisu Odraz jsem psal o nezdařeném projektu dětské skupiny v areálu Sokola s otazníkem - kolik bude roztocké daňově poplatníky tento rozmar ve finále stát?

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Zvýší se v Roztokách daň z nemovitosti?

Také jste v minulém měsíci platili daň z nemovitosti a poplatky za odpad či psa? Dobře si pamatujte jejich celkovou výši, protože v příštím roce může být všechno jinak. Roztocká ODS měla při vyjednávání o koalicích vždy jednu nepodkročitelnou podmínku. A sice, že se nesmí zvýšit daně a místní poplatky naším občanům. 

Prázdninová hra na koalici

Po přečtení prázdninového čísla Odrazu jsem po počátečním překvapení nad články pánů Jandíka (Regulace H:uků, Obecní slibotechny) a Šalamona (Slunečno) nabyl dojmu, že pan předseda chce o prázdninách oživit osvědčenou hru místní ODS, kterou se obec bavila již v minulosti při koalici ODS s uskupením DOST.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Obecní slibotechny

Jak řekl jeden český polyglot: „mnoho lidí žije dobře z pouhého slibování“. Platí to, zdá se, i v Roztokách. V minulém roce se mohli před volbami téměř všichni zastupitelé přetrhnout, aby podpořili návrh ODS na daňovou vratku pro rodiče, jejichž děti nevyužívají veřejnou školku a nezatěžují obecní rozpočet. Rok se s rokem sešel, karty jsou na další volební období rozdány, teplá místečka rozdělena a všechno je jinak.

Registrační pokladny – chystá se past na podnikatele?

Farmářské trhy se v Roztokách staly oblíbenou akcí, která pravidelně zdobí zdejší Tyršovo náměstí. Nemusí to ale trvat dlouho a zmíněné prodejce – stejně jako jiné živnostníky v Roztokách i v celé České republice – čeká (další) rána egyptská: zavedení registračních pokladen alias elektronické evidence tržeb, jež by si moc přál ministr financí Andrej Babiš. Cílem má být údajně zvýšení výběru daní, eliminace daňových úniků a narovnání podnikatelského prostředí. Což by možná znělo lákavě, kdyby celá věc neměla hromadu háčků.

Lassie se vrací do Roztok – poplatek klesl na 200 Kč

Jednou z mála „daní“, kterou můžeme vyhláškami sami v Roztokách ovlivnit je poplatek ze psů. Každá pravicová strana by se měla snažit o co nejnižší zdanění svých občanů, proto i ODS v Roztokách svým voličům nižší daně před volbami slíbila a na tomto při koaličním vyjednávání trvala.

Ježíšek před volbami - aneb nejhloupější usnesení zastupitelstva

Hysterie v honbě za hlas voliče se v srpnovém zastupitelstvu dostala do otáček a naši milí zástupci ODS vyplodili skvělý nápad, který nás bude stát každý rok minimálně dva miliony z městské kasy. Populismus mi přijde jako sprosté slovo a pro můj údiv se na něj nechali zlákat ve větším počtu zastupitelé, a tak tento hloupý nesmysl spatřil světlo světa.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Daňová vratka pro školkové děti schválena

Roztoky se na konci měsíce srpna letošního roku na pár desítek minut proměnily během zasedání zastupitelstva na francouzské Lurdy, kdy došlo ke kolektivnímu zjevení Ducha Liberalismu. Náš vrcholný orgán, který je ve své většině ideově spíše středo-levicově až levicově orientován, podlehl tlaku okamžiku a podpořil daňovou vratku pro rodiče dětí, které nenavštěvují obecní mateřskou školu, mají trvalé bydliště v obci a jsou starší 3 let.

Daně nízké, poplatky adresné – to je plán ODS pro období 2014-2018

V posledních dvou letech jsme se jasně postavili vůči našim koaličním partnerům ve věci plánovaného trojnásobného zvýšení daně z nemovitosti. Byli jsme připraveni opustit kvůli tomuto bodu i duhovou koalici, tehdy s TOP 09 a Sakurou. Díky našemu zásadovému postoji se nám podařilo tuto snahu zastavit v samých začátcích. Jsme připraveni se tak zachovat i do budoucna, jelikož považujeme daň z nemovitosti z pohledu celkového systému výběru a správy daní za nesmyslnou a ideově nepřijatelnou.

Syndikovat obsah