pozemky

warning: Creating default object from empty value in /var/www/roztoky.com/http_www/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Nedohledatelní vlastníci

Spolupracujte s městem při dohledávání těžko identifikovatelných vlastníků pozemků.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Chceme mít pořádek v území

Už dvacet let se pozemkové úřady vypořádávají s dědictvím dřívějších desetiletí, kdy přestaly platit hranice mezi pozemky a rozorány byly nejen meze, ale také vlastnické vztahy. Restituce a další úpravy přinesly řád jen částečně. Mnoho pozemků dodnes nemá jasného vlastníka, k některým nemá vlastník přístup, mnozí mají roztříštěné kousky půdy po celém katastru. Zdaleka nejsou také napraveny zásahy do krajiny, která po scelení lánů ztratila schopnost zadržovat vodu, je vystavena erozi, zmizely z ní polní cesty i místa pro úkryt živočichů.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

...ani na návrh ODS

Mezi mnou a kolegou Jandíkem není zas takový rozpor, jak by se mohlo na první pohled zdát. I já se domnívám, že by zastupitelé městské pozemky rozdávat: neměli. Lišíme se ale trochu v pohledu na konkrétní kauzy. Stavební bytové družstvo v Čapkově ulici skutečně nemá v ruce smlouvu, která by uspokojila kolegu Jandíka.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Zastupitelstvo pozemky rozdávat nemá

V posledním čísle Odrazu reagoval zastupitel Calta na můj velmi kritický článek, kde jsem se vyjadřoval k nezodpovědnému rozdávání pozemků roztockým zastupitelstvem. Jeho článek má nadpis: „Pan radní se mýlí“. Zda se opravdu mýlím, nechť si přebere každý čtenář sám.

Pan radní se mýlí

Jako parta nezodpovědných individuí vypadají zastupitelé v očích čtenářů, kteří si přečetli článek radního Jandíka v minulém čísle. Má pravdu. Ale jen napůl.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Roztocké zastupitelstvo rozdává pozemky, stačí si zažádat!

Listopadové zastupitelstvo bylo pro mě osobně příkladem toho, co udělá přítomnost hostů v sále se stylem jednání alibisticko-populitstických komunálních politiků, kterých je v našem zastupitelstvu bohužel většina. Musím říct, že to pro mě byl jeden z nejhorších zážitků, které jsem v Roztokách zatím měl.

Syndikovat obsah