vyhláška

warning: Creating default object from empty value in /var/www/roztoky.com/http_www/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Práskači a Půlnoční království

Žalobníčci mi nějak vadili už na základní škole. Takové to „a já to povím mamince" nebo „ já to povím paňučitelceee“. Však to znáte. Ti tvrdší než já to řešili držkovou a tak podobně. Každopádně ani přílišné tvrďáctví, ani žalování zrovna nepřispívalo k dobrým vztahům mezi dětmi. Tvořily se různé kamarádské skupinky, které spolu navzájem moc nemluvily a neměly se v oblibě. U dětí je ale ledasco omluvitelné a pochopitelné.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Psí daň v roce 2016

Prosincové zastupitelstvo schvalovalo vyhlášku určující výši místních poplatků a daní na rok 2016. Kolik budou platit roztočtí psi?

Roztočtí psi nebudou platit jako vždy ani korunu, ale pro jejich majitelé zůstává výše poplatků stejná jako v roce 2015, tedy 200 Kč, respektive 100 Kč pro důchodce (osvobození od poplatků pro zdravotně postižení atd. zůstává beze změny). 

Ano, pane Šalamone...

Ano, pane Šalamone, máte pravdu, když píšete, že obrat herního průmyslu v ČR v loňském roce i přes veškeré snahy zákazů heren stoupl o 11,4 procenta. Což je podle vás důkaz, že zákaz výherních automatů na území měst je zcela zbytečný. Takto podaná informace je ale poněkud zavádějící.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Pořád dokola

Zatímco kolega místostarosta Huk mne v článku Roztoky po 30 letech srdečně pobavil svou vizí Roztok roku 2045 (ale postrádám vily, Jaroslave - nepíšeš o radostném kolotání hlásků dětí malých a také dětí neziskových kolem té větší z nich a o bezvadné, světově v té době již proslulé expozici židovského průmyslnictví v té menší, nepíšeš o stařičkých /tehdy/ iniciátorech této akce, kteří se již dnes těší, jak budou vily na důchod spravovat a poklízet v nich...), pak články jeho partajních kolegů Šalamona a Jandíka jsou spíše trapné.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Prázdninová hra na koalici

Po přečtení prázdninového čísla Odrazu jsem po počátečním překvapení nad články pánů Jandíka (Regulace H:uků, Obecní slibotechny) a Šalamona (Slunečno) nabyl dojmu, že pan předseda chce o prázdninách oživit osvědčenou hru místní ODS, kterou se obec bavila již v minulosti při koalici ODS s uskupením DOST.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Slunečno

Nic naplat, vyhráli to. Moderní nesocialistická levice. Left-libs. Sluníčkáři. V roztockém zastupitelstvu mají 16 hlasů ze tří uskupení. Fakticky méně, stranická disciplína nepatří k silným stránkám tohoto politického směru. Každopádně nelze nevidět, že město teď řídí politika Veřejného Blaha. Kdo ji nesdílí, dostane přes pazoury.

Regulace H:uků

Od přijetí vyhlášky o ochraně nočního klidu a regulaci hlučných činností na posledním zastupitelstvu jsem napočítal pět článků, které vyjadřují regulaci podporu a nějak se opírají buď přímo do mě, do kolegy místostarosty Huka, do ODS obecně nebo aspoň do našeho volebního hesla, kterým byly „Roztoky bavorského střihu“.

Obecně závazná vyhláška města Roztoky č. 2/2015 o ochraně nočního klidu a regulaci hlučných činností

Zastupitelstvo města Roztoky se na svém zasedání dne 27. 5. 2015 usnesením č. 110-6/15 usneslo vydat na základě ustanovení § 10 písm. a) a ustanovení § 84 odst. 2 písm. h) zákona č. 128/2000 Sb., o obcích (obecní zřízení), ve znění pozdějších předpisů, tuto obecně závaznou vyhlášku (dále jen „vyhláška")

Čl. 1

Cíl a předmět obecně závazné vyhlášky

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Město má novou vyhlášku o ochraně nočního klidu

Významným počinem květnového zastupitelstva se bezpochyby stalo schválení obecně závazné vyhlášky o ochraně nočního klidu a regulaci hlučných činností. Přijatá obecní norma vzbudí jistě debaty, namnoze vášnivé. Zastánci bezuzdné svobody (hlavně pro ně samé...) už začali šturmovat na poplach.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Syndikovat obsah