ulice

warning: Creating default object from empty value in /var/www/roztoky.com/http_www/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Opravy ulic samozřejmé zůstávali jednou z priorit radnice

V červnovém čísle vyzval kolega zastupitel Roman Jandík vedení města, aby neutuchalo ve snaze budovat a opravovat v Roztokách a v Žalově komunikace.

Stesk na to, že je letos v rozpočtu na ulice ve srovnání s minulým rokem "jen" čtrnáct milionů, není na místě. Vloni jsme dokončili (a zaplatili) Palachovu ulici, bezpochyby finančně i stavebně nejnáročnější rekonstrukci komunikace v posledních letech.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Práce v Palachově ulici jsou v plném proudu

Palachova ulice se mění k nepoznání. Největší investiční akce letošního roku pokračuje poměrně svižným tempem, ač nejen mně se po jejím zahájení zdálo, že dělníků a pilně pracující techniky mohlo být na začátku víc. Neočekávanou komplikací se ukázalo být podloží, které je oproti předpokladu tvořeno sprašemi z více procent, než uvažoval projekt. Spraše se musí vytěžit, smíchat s vápnem mimo hloubenou vozovku, opět vozit na místo. Celé to stavbu poněkud komplikuje, jakkoli stavbyvedoucí předpokládá jen mírné zpoždění.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Obnova zeleně v Palachově ulici

V letošním roce nás čeká rozsáhlá proměna ulice Jana Palacha. Dojde k rekonstrukci asfaltového povrchu v jízdních pruzích, přibude plocha pro parkování a dojde také k rekonstrukci chodníků, kde bude položena nová zámková dlažba.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Ulice Jana Palacha se dočká konečně rekonstrukce

V sedmdesátých letech minulého století, kdy jsem se stal obyvatelem tohoto města, bylo v Roztokách jen pár ulic se zpevněným povrchem. Patřila mezi ně i dnešní ulice Jana Palacha. Až do roku 1990 se jmenovala Stalinova, pokud jste to již zapomněli. Už tehdy vroubily chodníky kulovité javory, tehdy to byly mladé, ale již vzrostlé stromy.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kde bude bahno v příštích měsících? Aneb připravené investice za 43 mil. Kč

Nové vedení našeho města bude mít při vstupu do funkcí výrazně ulehčenou situaci, protože s přípravou investic nebude začínat na zelené louce jako my v roce 2010. Po dlouhém období příprav se na konci volebního období konečně rozbíhá i samotná výstavba – jedná o kanalizace, silnice, chodníky či vodojemy – celkem budou realizovány infrastrukturní zakázky za 43,1 mil. Kč bez DPH. Navíc je projektově připraveno několik dalších ulic, které snad přijdou na řadu v příštím roce.

Rekonstrukce ulice Nad Vinicemi a Máchovy dokončena

S mírným zpožděním byla rekonstruována další roztocká komunikace, respektive dvě na sebe navazující ulice. Pevného povrchu se v květnu dočkali obyvatelé ulice Máchovy a ulice Nad Vinicemi.

Máchova ulice

O čem jednala městská rada v květnu

V měsíci květnu se sešli radní ke svému jednání dokonce třikrát. Poprvé na své řádné schůzi 14. 5. 2014, podruhé 19. 5. a potřetí ještě před jednáním ZM 28. 5.2014.

Na prvním jednání se museli radní vypořádat s téměř padesáti body programu.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Rekonstrukce Haškovy ulice a další projekty

Na konci října byla konečně dokončena rekonstrukce celé Haškovy ulice. Stavbu od počátku provázely problémy spojené s projektovou dokumentací, ale nakonec vše dopadlo podle mého velmi dobře.

Syndikovat obsah