zuš

warning: Creating default object from empty value in /var/www/roztoky.com/http_www/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Podzim a konec roku na ZUŠ

Během podzimních měsíců (listopad) se uskutečnil 11. ročník hudebního festivalu Roztocký podzim, tentokrát za účasti herce Ladislava Freje. V hudební části vystoupili žáci a učitelé ZUŠ a dalším hostem bylo Klasické dechové trio. Festival pokračuje v osvědčené dramaturgii a přitom nabízí každým rokem pestrou paletu kulturních zážitků.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Chvályhodný počin

V pátek 16. prosince 2016 se za účasti pana starosty J. Jakoba, paní místostarostky M. Šlancarové a tajemníka MÚ J. Drdy uskutečnilo slavnostní zprovoznění nových prostor v půdní vestavbě Základní umělecké školy v Jungmannově ulici. Pozvaní hosté vyslechli několik pěkných hudebních vystoupení žáků ZUŠ a ocenili při této příležitosti i kvalitní akustiku prostor.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Hudbou a tancem ozvláštnili žáci ZUŠ louku před radnicí

Mám velkou radost, že louka před radnicí opět ožila. Na letošním Zahradním koncertě nás svými uměleckými kousky mile potěšili žáci z oboru hudebního, tanečního i literárně-dramatického. Slunce svítilo, větřík pofukoval, spokojení rodiče, děti, babičky a dědečkové posedávali ve stínu pod větvemi stromů a užívali si linoucí se hudby, vábícího tance i recitace.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Jarní dění na ZUŠ

V březnu jsme navštívili Domov Alzheimer s pestrým programem, v němž vystoupil dětský sbor, sólisté a žáci LDO s velmi zdařilým a seniory kvitovaným masopustním vystoupením.

Veronika Škráčková a Filip Šplíchal

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Začátek roku na ZUŠ

Leden byl pro naše žáky, kteří se účastní soutěže ZUŠ, velmi náročný. Soutěž probíhala mimo jiné v oboru komorní hry s převahou dechových nástrojů a mladí hudebníci museli kvůli jarním prázdninám absolvovat školní i okresní kolo, kterého jsme se také stali pořadateli, do konce ledna. Soutěže se zúčastnili kromě naší školy žáci ZUŠ Černošice, Řevnice, Dobřichovice a Vrané nad Vltavou. V konkurenci 17 komorních souborů jsme zaznamenali nevídaný úspěch, když všechna naše komorní tělesa zvítězila a postoupila do krajského kola!

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Na vlnách hudby

Ve čtvrtek 12. listopadu se v Historickém sále roztockého zámku uskutečnil desátý ročník hudebního festivalu Roztocký podzim. Jednalo se o ukázku práce místní Základní umělecké školy, kterou reprezentovali vybraní žáci a jejich učitelé.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Podzim na ZUŠ

Podzimní akce ZUŠ Roztoky začaly výchovnými koncerty pro mateřské školy 22. října. Poprvé se uskutečnily v multifunkčním sále základní školy a ukázalo se, že prostředí je pro tento typ koncertů velmi vhodné. Dne 12. listopadu se konal jubilejní 10. ročník hudebního festivalu Roztocký podzim v Historickém sále roztockého zámku. Protože mám slíbený článek, nebudu se zde o této akci podrobně rozepisovat. Podle ohlasů posluchačů to však bylo důstojné završení desetiletého cyklu. V den uzávěrky Odrazu 26.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Koncertní sezona na ZUŠ

Článek o průběhu vrcholícího jara nemohu začít jinak než zprávou o úspěchu... Markéta Gotschalková se umístila v celostátním kole ve hře na klarinet v VIII. kategorii na výborném třetím místě a završila tak letošní velmi úspěšné tažení našich žáků po soutěžích ZUŠ. Finále se uskutečnilo v Liberci a mělo téměř gigantické rozměry. Ve třech dnech (21.-23. května) se ho zúčastnilo v žesťových a dřevěných nástrojích přes 400 soutěžících!

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Jarní aktivity na ZUŠ

Název článku je výstižný, protože během začínajícího jara byl život v ZUŠ velmi bohatý.

Velký úspěch zaznamenali naši žáci v Národní soutěži ZUŠ, která dospěla přes okresní a krajská kola do ústředního kola. V něm nebude chybět klarinetistka Markéta Gotschalková. Podrobné informace s výsledky můžete nalézt na našich stránkách.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Koncert učitelů

V historickém sálu roztockého zámečku se 23. dubna uskutečnil učitelský koncert, na němž vystoupili pedagogové roztocké ZUŠ.

Kromě potěšení z dobře zahrané hudby má takový koncert i výchovný aspekt - žáci umělecké školy se mohou přesvědčit, že ti, kdo je učí hře na hudební nástroje, tanci či dramatickému umění, nejsou jenom učiteli, ale že umí i něco předvést a mohou pro děti být vzorem. Nu a rodiče se mohou ujistit, že jejich dítě je v dobrých rukou.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Syndikovat obsah