orientační běh

warning: Creating default object from empty value in /var/www/roztoky.com/http_www/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Přebor Roztok, Únětic, Úholiček a Velkých Přílep v orientačním běhu

Zveme všechny bývalé i současné členy a kamarády oddílu OK Roztoky včetně jejich rodičů na „přebor“ v orientačním běhu, který se bude konat 23. 4. od 17.30 na Maxmiliánce v Roztokách (konec ulice Tiché údolí). Program: závod jednotlivců (děti, rodiče) i rodin (součet času rodiče a dítěte). Těšíme se na vaši účast!

František Pašek
Jitka Klinkerová, OK Roztoky (oddíl orientační běhu), roz.ini.cz

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Zimní soustředěni orientačních běžců

Tradiční lednové běžkové soustředění orientačních běžců oddílu OK Roztoky proběhlo o víkendu 3. až 5. ledna na chatě Harrachov v Harrachově. Zúčastnila se ho dvacítka dětí, několik dospělých a dorostenců. Počasí nám letos moc nepřálo, a navíc byla nouze o sníh. Na programu soustředění byl i přes nepřízeň počasí a nedostatek sněhu sobotní celodenní výlet po hřebeni Jizerských hor spojený s výukou lyžařské techniky.

Příjďte si vyzkoušet orientační běh

Tímto bychom Vás rádi pozvali na závod v orientačním běhu, závod pro širokou veřejnost, který budeme pořádat 12. června od 16. do 18. hodiny v pražském lesoparku Stromovka.

Závod je určen primárně dětem, ale najdou se zde tratě i pro dospělé. Přijďte si vyzkoušet moderní ekologický sport do prostoru, který jistě znáte.

Závod je zařazen do série závodů pro děti Žaket pražský pohár žactva a série závodů Orientace v přírodě.

Zimní soustředění orientačních bežců

Tradiční lednové běžkové soustředění orientačních běžců oddílu OK Roztoky proběhlo o víkendu 4.-6. ledna na chatě Harrachov v Harrachově. Zúčastnila se ho dvacítka dětí, několik dospělých a dorostenců. Počasí nám letos moc nepřálo a víceméně stále pršelo. Sněhu naštěstí bylo dost. Na programu soustředění byl i přes nepřízeň počasí sobotní celodenní výlet na polskou stranu Jizerských hor, na Orle. Zde jsme si za odměnu pochutnali na místních specialitách (nalešniky s jagodami, grzané piwo, racuchy apod.).

Přebor škol v orientačním běhu

Ve středu 16. 5. 2012 proběhlo v pražské oboře Hvězda krajské kolo Přeboru škol za účasti více než tří stovek dětí pražských a středočeských škol. Přebor škol je celorepubliková postupová soutěž základních a středních škol v orientačním běhu. Roztocké děti soutěžily jak za ZŠ Roztoky, tak za školy pražské. Nejúspěšnější škola, v níž startovaly naše děti, byla ZŠ Roztoky. V kategorii 4. a 5. ročníků ZŠ skončila mezi Středočechy na výborném druhém místě, a obhájila tak umístění z roku 2011. Kromě soutěže škol byla vyhodnocena i soutěž jednotlivců.

Velikonoční soustředění orientačních běžců, 5. - 9. 4. 2012, Doksy

Tradiční velikonoční soustředění roztockých orientačních běžců proběhlo v krásných lesích okolo Doks. Počasí bylo studené, ale měli jsme štěstí, v podstatě nepršelo a sněžilo jen jednou. Bydleli jsme v ubytovně Termit25 v Doksech, kde nám výborně vařili. Soustředění jsme měli společně s kamarády z oddílu SK Kamenice a několika jedinci z jiných oddílů. Bylo nás něco přes 110 (!). Na tréninky jsme vyráželi na krásné skalnaté mapy v okolí Doks. Vyzkoušeli jsme si několik druhů tréninků: okruhy, štafety, vrstevnicovku, klasickou a krátkou trať.

Svatá Juliána - závod Pražské zimní ligy

Nápad uspořádat jeden ze závodů oblíbené Pražské zimní ligy jsme měli několik posledních let. Neuspořádali jsme ho ani jednou, jelikož to vždy na něčem ztroskotalo. Letos to vypadalo podobně až do doby, kdy se závodu ujali rodiče našich orienťáckých dětí. Zkušeností měli sice pomálu, ale nadšení dostatek. Navíc měli i ohromné štěstí na vhodný termín těsně před hlavní sezonou, slunečné a teplé počasí, pěkný les a úžasnou hospodu (U Drahušky v Přední Kopanině), v níž bylo centrum závodu. Závod se konal 4. března 2012 v lese mezi Přední Kopaninou a Statenicemi.

Závody orientačního běhu v letošním roce

Jako oddíl orientačního běhu nejen na závody jezdíme, ale taktéž je i pořádáme.

V roce 2012 budeme pořádat tyto závody:

Zimní soustředění orientačních běžců

Tradiční lednové běžkové soustředění orientačních běžců oddílu OK Roztoky proběhlo o víkendu 6.-8. ledna. Zúčastnila se ho dvacítka dětí, 4 dospělí a několik dorostenců. Bydleli jsme v penzionu Hábovka, který jsme měli celý pro sebe. Počasí nám přálo. I sněhu bylo dost. Na programu byl sobotní výlet na polskou stranu Jizerek, na Orle, kde jsme si pochutnali na místních specialitách (nalešniky s jagodami, grzané piwo, racuchy, bigoš a kdo ví co ještě).

Výsledky podzimních oblastních žebříčků v orientačním běhu

Na konci října skončila podzimní část sezony orientačních běžců, čítající celkem 5 závodů v různých částech Středočeského kraje. A byla pro nás nadmíru úspěšná. Získali jsme celkem čtyři výkonnostní licence B, opravňující závodníky ke startu na závodech vyšší kategorie, na závodech zemského žebříčku B Čechy. Licenci B získali: Hana Voltrová ve starších žákyních, Žofie Matějková v mladších dorostenkách, Adéla Brodská ve starších dorostenkách a Tomáš Jíra ve starších žácích. Tomáš společně s Hankou navíc zvítězili ve zmiňované podzimní části oblastního žebříčku.