václavka

warning: Creating default object from empty value in /var/www/roztoky.com/http_www/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Ve Václavce zase jedééém

Léto v Hlídání Václavka celkem uteklo. Užili jsme zahradu, procházky, výlet od ZOO i koupání v bazénu. Bylo otevřené takřka celé prázdniny a hlídání využili stávající i loňští klienti i jejich starší sourozenci. Což jsme moc rády!

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Jaro ve Václavce

Jaro jsme ve školce Hlídání Václavka přivítali setím osení. Každé dítě si dalo na zahradě zeminu do květináče a zaselo obilí. Společně jsme pak ve školce zalévali, sledovali každým dnem, jak roste, tety pak květináč ozdobily krepákem, děti si zapíchly své vyrobené zápichy a hrdě si nesly domů.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

S Václavkou za koníky

Blíží se jaro a my zase s dětmi z Hlídání Václavka vyrážíme na pravidelné exkurze do stájí v Holubicích. Díky hiporehabilitační společnosti Mirákl jsme s dětmi celé dopoledne u koní. Nejdřív se se všemi koníky přivítáme ve stájích, každého pozdravíme a dáme nějakou dobrůtku. Koně jsou na děti zvyklé a vítají je nebo spíše pamlsky :-) radostně. Pak si jednoho koně děti vyvedou před stáje ven a učíme se pečovat o jeho srst. Děti poznají hřbílko, kartáč, pročešou hřívu, ocas a nakonec vyčistí kopyta.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Barevný podzim ve Václavce

Hlídání jsme po bohatě prožitých prázdninách opět začali v září s novými dětmi. Je ale až neuvěřitelné, jak si všechny brzy zvykly a jak úžasně jsou na sebe napojené, kamarádí spolu a hrají si. Pro seznámení rodičů navzájem proběhla koncem září na zahradě školky Seznamovací dílnička, kde si děti namalovaly svoji textilní tašku, která může viset v šatně s náhradním oblečením, zasoutěžily si po celé zahradě, v domečku si našly gumové zvířátko - téma zářijové bylo zvířátka v ZOO - upekli si s rodiči buřty a nakonec předvedly rodičům, co se za těch pár týdnů naučily.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Václavka v říši fantazie

Hlídání Václavka funguje v Roztokách již čtvrtým rokem a tento školní rok jsme s dětmi zažili opravdu pestrý podzim. Velkolepá zahradní Seznamovací dílnička v září, kde děti předvedly, co se za krátký čas ve školce naučily, na zahradě plnily úkoly, zaskákaly si na skákacím hradu a vyrobily si obrázek motýla ze skleněné drtě.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Další rok ve Václavce

Letošní školní rok proklouzl a my ve školce prošli kus cesty k samostatnosti, s dětmi jsme doslova od plen, vznikla kamarádství mezi dětmi a snad i mezi rodiči, prošli jsme spoustu témat a lecčemu se naučili. Měli jsme maškarní dopoledne, barevné týdny dle zeleniny na podzim a bude dle ovoce v červnu, poslední duben byl čarodějný rej. Každý den chodíme na procházky, na hřiště, na zahradu, letošní zima přála hojnému bobování.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Václavka mezi mravenci

Ve čtvrtek 20.září jsme se po dvojím odloženém startu kvůli dešti konečně vypravili s dětmi do Středočeského muzea. Svítilo sluníčko, cesta tam je příjemně z kopce, chvíli jsme v zámeckém parku počkali na desátou hodinu a pak jsme vstoupili do říše ilustrací Ondřeje Sekory. Výstava „Je Ferda nejlepší mravenec?“ je moc pěkně koncipovaná. Nejdřív jsme si prohlédli ilustrace, které děti znají z knížek. Zajímalo je nad každým obrázkem povídat, co všechno se tam děje. Nás dospělé překvapilo, do jakých všech jazyků byl Sekora přeložený.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

BB ve Václavce

Divíte se, co je BB? To je bohatý březen ve Václavce. Měli jsme prostě v březnu po zimních měsících plných mrazu a sloty spoustu aktivit.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Dýňáčci a jiné akce ve Václavce

Poslední říjnové pondělí jsme se v hojném počtu sešli ve Václavce, abychom si s klienty společně vyrobili dýňové lucerničky. Děti pilně dlabaly, maminky dohlížely a pomáhaly, dětem se ohromně líbilo, když jsme po hodině práce zhasli a všechna světýlka z dýní zazářila. Poté maminky dostaly malé občerstvení - kávu, čaj, ochutnaly dýňovou buchtu a děti nám předvedly ježčí taneček, ježčí písničku a ježčí hru. Ježek byl totiž naším tématem dva týdny v listopadu, o ježcích jsme si povídali, o nich jsme zpívali a tvořili jsme je mnoha způsoby.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Syndikovat obsah