žalov

warning: Creating default object from empty value in /var/www/roztoky.com/http_www/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Jako můry za světlem

Na jednání roztockého zastupitelstva, které se konalo na konci prázdnin, sice žádná můra nevlétla, ba nevlétla ani zlatá muška, která by zastupitelům radila, jak dobře hlasovat: Za to tam otevřeným oknem vlétla pěkná sršeň a aspoň malinko vyvedla zastupitele z letargie. Leč můří příměr jsem v nadpisu použil proto, že mě chování většiny koaličních zastupitelů z TOP 09 (nikoliv všech) a SAKURY (všech) můru letící za světlem připomíná.

Škola kompetentně

V posledním a předvolebním Odraze se pan starosta vytasil s peckou - další nová škola a tentokrát na Žalově. Pár obrázků, jeden odstavec. Čekal jsem napnutý jak kšandy na materiály na zastupitelstvo města, abych se dozvěděl víc, protože jsem o tomto projektu nikdy neslyšel, i když chodím téměř na každou městskou radu coby tiše poslouchající předseda finančního výboru. Prošel jsem i všechna letošní usnesení a nikde nic.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Co bude s regulačním plánem Horní Žalov?

Spolu s memorandem o spolupráci při výstavbě VTP Žalov byla na zářijovém zastupitelstvu schválena též změna zadání RP Horní Žalov, spočívající ve vyjmutí území potřebného pro výstavby VTP a ZŠ z regulačního plánu. Následně bude městskou radou vydána výjimka ze stavební uzávěry.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

V Žalově by měla vyrůst nová škola

Jsem rád, že se mi podařilo se společnosti Trigema domluvit na zásadní změně jejich původního projektu na výstavbu dalšího vědeckotechnického parku v areálu bývalého Barumu. Součástí jejich prvotního záměru byla i výstavba třech velkých bytových domů v severní části pozemku. Tuto variantu znázorňuje přeškrtnutý obrázek. Vedle je nově předjednaná varianta, v níž jsou tyto tři bytové domy nahrazeny novou školou a venkovním hřištěm. O této variantě budeme rozhodovat na zářijovém jednání zastupitelstva města.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Stýkání a potýkání Roztok a Žalova

Název článku, parafrázující výrok významného českého historika, bude možná některým obyvatelům našeho města připadat jako lehce nepochopitelný - zejména pokud zde žijí méně než jednu generaci, ale starousedlíci tuší, o co jde. Vztahy roztockých a žalovských nebývaly vždy ideální, někdy byly i konfliktní.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Nárůst trestné činnosti v Žalově

Městská policie
Městská policie | ilustrační foto | CC3

Městská policie Roztoky upozorňuje občany Roztok a zejména Žalova, že v poslední době došlo k nárůstu trestné činnosti na území Žalova. V brzkých ranních hodinách (v době mezi třetí a pátou hodinou) došlo k neoprávněným vniknutím na cizí pozemky a ke krádežím věcí. Ve většině případů se jednalo o jízdní horská kola.

Holubí dům?

Vzpomínky nejen na rodinu Chalupeckých ze Žalova

Před sto lety to byla na rozlehlém katastru vesnice čítající pouze 129 čísel.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Žalovský školní pramen

Několik týdnů po červnové povodni udeřila voda trochu nezvykle na kopci v žalovské škole. Kompletně tam vyplavila sklepní prostory kotelny a způsobila poměrně velké nepříjemnosti na začátku školního roku. Děti totiž kvůli rekonstrukci a nízkým teplotám nemohou budovu využívat.

Je pan Karel Vojtěchovský lhář?

Kauza průchodu ulicí Šebkovou do ulice Levohradecká přes pozemky pana Jana Vojtěchovského (parc. č. 3415/9 a 3414, v katastrálním území Žalov), zaměstnává poslední dobou nejen městský úřad, ale značně i obyvatele lokality Na Panenské II.

Své stanovisko k věci tzv. účelové komunikace na těchto pozemcích vyslovila i samospráva, tzn. Rada a zastupitelstvo města.

Průchod z ulice Šebkovy do Levohradecké

přes pozemky pana Vojtěchovského - mýty a fakta

V poslední době došlo k vyhrocení situace mezi majitelem pozemků parc. č. 3414 a 3415/9 v lokalitě Žalov, Na Panenské II, panem Vojtěchovským mladším a zdejšími obyvateli ve věci průchodu mezi ulicemi Šebkova a Levohradecká, který pan Vojtěchovský mladší blokuje a chce uzavřít. Vzhledem k tomu, že nechceme v očích ostatní veřejnosti vypadat jako parta znárodňovačů, rádi bychom tímto poskytli alespoň některé základní informace tak, aby si každý mohl o této kauze udělat vlastní názor.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Syndikovat obsah