rozhovor

warning: Creating default object from empty value in /var/www/roztoky.com/http_www/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Zdravý životní styl

Ptá se Vladka Drdová a odpovídá Rudolf Šimek

Svého dobrého známého Rudolfa Šimka (1936) jsem se už dříve ptala, jak to pořád dělá, že má svaly, které mu mnohý, o dvě generace mladší muž, může závidět. O poznatky z našeho povídání, při kterém leží na masérském stole a nemůže se bránit, jsem se s čtenáři Odrazu již několikrát podělila. Tentokrát jsme ale narazili na zvlášť závažné téma.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Jasná pravidla a transparentnost v investicích

Cíle Jana Jakoba v pozici opozičního zastupitele Krajského úřadu Středočeského kraje

Výsledky voleb do krajského zastupitelstva ve Středočeském kraji jsme stihli zařadit do minulého vydání Odrazu. V době, kdy jste dostali do schránek svůj výtisk, koaliční jednání ještě nebyla u konce. Kdo bude v dalším období řídit náš kraj? Na sedmi kandidátkách bylo celkem 14 roztockých občanů.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Je to běh na dlouhou trať

České školství je dlouhodobě neklidnou zónou, ať už se jedná o učitelské platy, o kvalifikovanost učitelů, o financování škol, o šikanu nebo třeba nejnověji o inkluzi. Z tohoto nejistého prostředí pochopitelně vyrůstají problémy a konflikty i na konkrétních školách. Nevyhnuly se ani roztocké základní škole. Do této situace přichází nová ředitelka, Mgr. Olga Janoušková, kterou jsme na začátku prázdnin požádali o rozhovor.

Můžete se prosím našim čtenářům krátce představit?

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Knihovna není jenom místo, kde se půjčují knihy

Když koncem roku 2013 oznámila dlouholetá vedoucí knihovny paní Urxová svůj odchod na odpočinek, mnozí se obávali, zda se podaří najít adekvátní náhradu. Zájem o konkurz byl velký, ale vítěz byl jednoznačný: Michal Špaček.

Jak se vystudovaný učitel stane knihovníkem?

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Rozhovor s Janem Chytilem

prvním porevolučním starostou zvoleným v demokratických volbách - o Odrazu, ale nejen o něm...

Jan Chytil (1951) byl zvolen do zastupitelstva města na kandidátce Občanského fóra, které v listopadu 1990 s velkou převahou vyhrálo obecní volby, když získalo 13 mandátů z 21. Na sklonku roku pak byl zvolen starostou, prvním, který vzešel z demokratických voleb po změně režimu (předchozí se stali starosty na základě politických dohod).

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Vánoční rozhovor s roztockým filantropem Vojtěchem Sedláčkem

Už tisícovka pomůže člověku odrazit se ode dna

Vojtěch Sedláček, iniciátor projektu Nejdřív střecha, pomohl více než sto padesáti lidem bez přístřeší překonat první dny bezdomovectví. Za tuto iniciativu mu na podzim tohoto roku Nadace Via Bona udělila Cenu za otevírání nových cest.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Rozhovor s roztockou lékařkou MUDr. Blankou Jugasovou

V říjnu loňského roku jsme s překvapením zjistili, že po více než dvou desetiletích ukončil svou lékařskou praxi v Roztokách prof. MUDr. Václav Kordač a v jeho bývalé ordinaci se objevila nová tvář, a to velmi příjemná paní doktorka Blanka Jugasová. Zásadní pozitivní proměnou prošel i interiér ordinace, kde vás přivítá i milá mladá sestřička Markétka.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Největším nepřítelem klasické hudby je nezájem

Rozhovor s violistou Ivanem Pazourem

Dne 13. června jsme byli účastníky naprosto výjimečného hudebního zážitku, kterým byl koncert v roztockém zámku u příležitosti znovuotevření ateliéru Zdenky Braunerové. Výběr z nejlepších skladeb hudební klasiky zde zahrál Filharmonický komorní orchestr. Jde o dvanáctičlenné hudební těleso, jehož členy jsou profesionální interpreti, většinou členové České filharmonie.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Vlastnit autoveterána? Spousta práce, peněz a trpělivosti... rozhovor s Jiřím Černým, ředitelem Soutěže elegance

8. května 2015 se v roztockém zámečku koná již 36. ročník Soutěže elegance historických vozidel. Nejen o akci jsme hovořili s ředitelem soutěže, panem Jiřím Černým z Veteran Car Clubu Praha.

Lidé jsou nemocní z nedostatku pohybu

Pan Šimek je nejstarší ze tří bratrů. Nejmladší Martin žije v Itálii, prostřední Miloslav, známý herec a bavič, zemřel v roce 2004. Právě ten kdysi koupil objekt bývalé fary na Levém Hradci jako rekreační chalupu pro své rodiče. Po jeho předčasné smrti připadl domek rozhodnutím rodiny nejstaršímu z bratrů, který zde dnes trvale žije.

Životní osudy Rudolfa Šimka se ubíraly jinými cestami než u komediálně založeného Slávka. Celý svůj život se věnoval různým formám tělovýchovy.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Syndikovat obsah