psi

warning: Creating default object from empty value in /var/www/roztoky.com/http_www/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

JakZTOHOVEN?

Pomohlo by umístění košů a cedulí?

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Postřehy z návštěv krásného města Roztoky u Prahy

Již více než tři roky navštěvuji vaše krásné město často i několikrát měsíčně, protože jezdím pomáhat pečovat o svá čtyři vnoučata ve věku 9, 8 a tříletá dvojčata. Zpočátku jsem měl první větší problém, a sice když řidič zhýčkaný všemožnými značkami se najednou vrátí k základnímu řidičskému pravidlu, přednosti automobilu jedoucímu zprava. Zatím jsem obstál bez ztráty "kytičky" a pevně doufám, že v tom budu pokračovat.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Oznámení o platbách místních poplatků a označování nádob

Na četné žádosti opakovaně upozorňujeme na splatnost místních poplatků na rok 2016 a sdělujeme informace potřebné k uskutečnění platby místních poplatků a označení odpadových nádob na směsný komunální odpad.

Dne 30. 4. 2016 končí splatnost poplatků za psy na rok 2016.

Poplatek za jednoho psa na rok 2016 je ve výši 200 Kč a 100 Kč na jednoho psa, jehož držitel pobírá důchod.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Psí daň v roce 2016

Prosincové zastupitelstvo schvalovalo vyhlášku určující výši místních poplatků a daní na rok 2016. Kolik budou platit roztočtí psi?

Roztočtí psi nebudou platit jako vždy ani korunu, ale pro jejich majitelé zůstává výše poplatků stejná jako v roce 2015, tedy 200 Kč, respektive 100 Kč pro důchodce (osvobození od poplatků pro zdravotně postižení atd. zůstává beze změny). 

O té odpovědnosti

V materiálech, které se sešly pro toto číslo Odrazu, mě zaujal článek pana Macáka o černých skládkách. Ani ne tak skutečnost, že nám v obci takové hanebnosti neustále vznikají, jako to, že někdo přijde s konkrétní činností a něco konstruktivního ze své svobodné vůle vykoná. Není to první vlaštovka, vím o občanovi (který ovšem nechce být jmenován), který podobně o své vůli vyčistil strž u tzv.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Oznámení o platbách místních poplatků a označování nádob

Vážení spoluobčané,

Městský úřad Roztoky tímto způsobem upozorňuje na splatnost místních poplatků a sděluje informace potřebné k uskutečnění platby místních poplatků a označení odpadových nádob na směsný komunální odpad.

Dne 30. 4. 2015 končí splatnost poplatků na rok 2015 za psy a dne 31. 5. 2015 za odpady.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Lassie se vrací do Roztok – poplatek klesl na 200 Kč

Jednou z mála „daní“, kterou můžeme vyhláškami sami v Roztokách ovlivnit je poplatek ze psů. Každá pravicová strana by se měla snažit o co nejnižší zdanění svých občanů, proto i ODS v Roztokách svým voličům nižší daně před volbami slíbila a na tomto při koaličním vyjednávání trvala.

Školní náměstí - pískoviště a psi

V letním čísle Odrazu se psalo o údržbě zeleně na Školním náměstí. V této souvislosti by bylo dobré připomenout také pískoviště v jeho dolní části. Je to malé elegantní pískoviště, určitě již památeční, které v poslední době často maminky využívají. Buď ty z blízkého okolí, ale zejména ty, co čekají se svými mladšími dětmi na ty starší, které jsou na kroužcích v ZUŠ nebo v Roztoči.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Co s nezodpovědnými majiteli psů?

Jde o zcela banální, leč zřejmě neřešitelnou situaci. Jsme velikými milovníky zvířat, a psů obzvláště, což nás vedlo před pár roky k myšlence zřízení chovatelské stanice. Pravidelně platíme nemalé částky za poplatek ze psů do městského rozpočtu. Své psy chováme v domě, s občasným výběhem na vlastní oplocený pozemek, a většinou pod stálým dohledem s maximální snahou neobtěžovat svým koníčkem své okolí. Při procházkách městem používáme vždy vodítka a svým psům zamezujeme volně pobíhat po veřejném prostranství.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Roztocká ODS plánuje ulevit Praze od poplatků za psy

Existenci daňových rájů a mezinárodní daňovou konkurenci považuje roztocká ODS za společensky prospěšnou, neboť vládám nastavuje tvrdé rozpočtové omezení – tedy přesně to, co zná každý z nás ze svého domácího, případně firemního hospodaření. Musíme prostě vyjít s příjmy, které vyděláme, ne s tím, co bychom utratit chtěli. Bojem s daňovými ráji (navíc marným) politici jen škodí vlastním občanům, protože právě díky daňové konkurenci se nižším daním může těšit úplně každý.

Syndikovat obsah