veřejné zakázky

warning: Creating default object from empty value in /var/www/roztoky.com/http_www/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Zakázka sem, zakázka tam..tlaková pásma

Současný management radnice si s transparentností zadávání veřejných zakázek příliš velkou hlavu nedělá. Většina výběrových řízení malého rozsahu je řešena "na výjimku Rady města", čímž je obcházená směrnice města o zadávání veřejných zakázek. Bohužel v poslední době se ukázalo, že vedení se už nestresuje ani se zákonem o zadávání veřejných zakázek, natož s nějakou směrnicí schválenou Zastupitelstvem. To už je ale těžší kalibr.

Roztocké zakázky jsou čisté

V minulém vydání Odrazu byla vznesena pochybnost nad kvalitou zadávání veřejných zakázek městem. Jaká je skutečnost, nám můžou říct jen fakta. Proto jsem si udělal detailní statistiku městem vypsaných soutěží za poslední dva roky. V tomto období bylo dokončeno celkem 30 zakázek (nezapočítal jsem soutěže na rámcové smlouvy a služby, u nichž byla vysoutěžena jednotková cena).

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Bylo toho DOST

Nemohu nereagovat na článek bývalé paní starostky Vavřínové „Transparentní zadávání veřejných zakázek, ...“, který vyšel v minulém vydání Odrazu.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

„Transparentní“ zadávání veřejných zakázek, taškařice o zodpovědnosti, směrnici a realitě

Na webových stránkách města se můžeme dočíst, že „od června 2011 platí nová přísná vnitřní směrnice Zásady a postupy při zadávání zakázek malého rozsahu, jejíž striktní pravidla a princip zveřejňování se v praxi velmi osvědčil.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Syndikovat obsah