dotace

warning: Creating default object from empty value in /var/www/roztoky.com/http_www/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Samé lži

S krajní nechutí se vyjadřuji k neuvěřitelnému mixu lží, polopravd a nesmyslů, kterými zasypal minulý Odraz inženýr Šalamon a které se týkaly mé osoby.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

S letadly nad hlavou… a prachama pro kámoše

Reakci na svůj článek z minulého Odrazu o roztockém pašaliku jsem čekal. Ovšem, že přijde ještě před uzávěrkou časopisu a bude mít podobu mého vykopnutí z kontrolního výboru, mě – přiznávám – překvapilo. Na druhou stranu se tím naplno potvrdila moje slova o poměrech poněkud orientálních, jež v roztocké samosprávě panují. Místní satrapa rozdal notičky a já vyfičel jak cukrář. Jen s konstrukcí oficiálních důvodů mého odvolání bych doporučoval dát si příště víc práce. Ty použité nezněly přesvědčivě snad ani svému strůjci.

Poklady se otevírají

Konečně... Téměř přesně po roce od podání žádosti a čtyři roky od doby, kdy jsme začali nové období připravovat, se Přemyslovské střední Čechy, o.p.s., patrně jako šestá ze 180 místních akčních skupin, které o to usilují, dočkala schválení své strategie, jež téměř ironicky nese v titulku, že je určena na roky 2014 až 2020.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poslední pokus

Nechci začít ošklivě, a tak nebudu psát příliš o tom, jak Česká republika čerpá evropské dotace z období 2014 až 2020. Ale jednomu faktu se nevyhnu, protože se bez něj neobejde úvodní výklad.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Na kulturu a sport půjde letos 1 600 000 Kč

Zastupitelstvo města přidělilo již v loni v prosinci na podporu chvályhodných spolkových, sportovních, církevních i kulturních aktivit částku o sto tisíc korun vyšší než v roce předchozím.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Rok dotací

Během vánočních svátků jsem nedostal na radniční adresu ani jeden mail. Ale sotva jsem se po Vánocích objevil v úřadě, začalo to znova. "Upozorňujeme, že byla vypsána výzva..." (a my vám s dotací pomůžeme, protože to umíme nejlíp). Profesionální lovci dotací i profesionální podvodníci, po čuchu je nepoznáte, snad podle adresy, pokud ovšem není fingovaná.

Vůbec bych se nedivil, kdyby mě začal budit ze spaní skřehotavý hlas papouška pana Barrosa: „Eurrra, eurrra!“.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Na rozcestí

Začátek podzimu je pro majitele nemovitosti časem příprav na zlé časy a pro správce obecního kasy dobou sestavování rozpočtu na příští rok. Také letos koncem září byl tento proces zahájen tím, že správci rozpočtových kapitol poslali starostovi své návrhy, a skončí na prosincovém či lednovém zasedání zastupitelstva. Příprava rozpočtu na rok 2016 bude zvláštní v tom, že souběžně bude zpracováván střednědobý výhled investic a dokončován strategický plán města, obsahující konkrétní projektové záměry v podobě projektových karet.

Diktovaná zábava

Je příznačné, že si místostarosta Novotný (SAKURA) v minulém Odraze bere do pera slova Jiřího Paroubka, který používal označení „pickwickovský kapitalismus“. Kolegu Novotného musím ale zklamat, protože preference ODS začínají pomalu růst, takže se liberální a libertariánské politiky v České republice ani v Roztokách nezbaví.

Informace z jednání zastupitelstva a rady města

Investice, dotace, byty a škola

Tlustý fascikl materiálů k více než 40 bodům programu, čerstvě nahozená sanační omítka v zasedací místnosti a kompletní sedmičlenná rada - tak vypadal začátek jednání 11. března. Konec nastal o pět hodin později, s čistým stolem, ale i řadou otevřených otázek.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Středočeský kraj vypsal dotace

Po loňském chudém roce, kdy krajští zastupitelé řešili spíše splácení dluhů, se letos opět otevřely všechny fondy Středočeského kraje. Přehled nabídky (neúplný, velmi zestručněný a s možnostmi, na co lze daný dotační titul využít) najdete níže. Obecně platí, že ve fondech je spoluúčast ve výši 5 % a termín pro podání žádostí je 15. 4. 2015. Podrobnosti k jednotlivým fondům a potřebné dokumenty najdete pod odkazem http://www.kr-stredocesky.cz/web/urad/granty-dotace.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Syndikovat obsah