bezpečnost

warning: Creating default object from empty value in /var/www/roztoky.com/http_www/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Doprava

V dnešní době už si nedovedeme představit, že bychom žili bez dopravy. Každý z nás se musí někam dopravit, někdo pravidelně, jiný příležitostně a každý k tomu volí vhodný způsob dopravy. Zvolený dopravní prostředek nás zařadí do určité skupiny a je zvláštní pozorovat rivalitu mezi těmito skupinami. Snad je to zakořeněno z minulosti, kdy se jezdec na koni díval svrchu na pěšáky, a to nemluvím o cestujících v kočárech... Dnes chodec brání svůj chodník, automobilista vozovku a cyklista se snaží prosadit cyklostezku.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Duben - měsíc bezpečnosti

V    době, kdy píšu tento článek, jsou teploty pod nulou a jaro v nedohlednu. Snad v dubnu, o kterém chci psát, bude již jaro, na které se všichni těšíme. Budeme chodit na procházky, jezdit na výlety a užívat si sluníčka. Ale pozor, duben má své záludnosti. Víme o něm, že je měsícem bezpečnosti a měli bychom si dát pozor na svou jízdu autem nebo jiným dopravním prostředkem.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Projekt Bezpečná škola

V rámci dotačního programu Primární prevence, vyhlášené Středočeským krajem, škola požádala o dotaci na program, který budeme realizovat od dubna 2018 do června 2019. Cílem projektu je zrealizovat dlouhodobý program zaměřený na předcházení rozvoje rizik, která směřují zejména k rizikovým projevům v chování žáků

v naší škole. Naším dlouhodobým cílem je zajištění efektivní primární prevence, jež pomůže těmto rizikům předcházet, případně je včasně a efektivně řešit.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Facebook města Roztoky - dobrý sluha, špatný pán

Ve stínu skandálu firmy Facebook, kdy firma prodával velmi necitlivě data svých uživatelů marketingové agentuře Cambridge Analytica, jsem se rozhodl napsat pár postřehů ke skupině Roztoky. Tato skupina má k 29. 3. 2018 3602 členů. Členem skupiny je pan starosta, několik radních, významná část zastupitelů a „známých" osobností Roztok. Nemalou částí členů jsou i lidé z okolních obcí.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Nebezpečí drog se v našem městě nepotvrdilo. Ostražitost je ale vždy na místě

Na březnovém zastupitelstvu se dva zastupitelé vyjádřili v tom smyslu, že se v blízkosti školy potuluje dealer drog. Přestože reakce z řad rodičů, informace vedoucího strážníka Vevery i školní metodičky prevence svědčily o tom, že podobné signály ani v nejmenším nezaznamenali, zorganizovali jsme s vedoucím strážníkem Petrem Veverou setkání s odborníky, abychom se o potenciálním nebezpečí dozvěděli více.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Obyvatelé Roztok u Prahy se obávají zlodějů

Od začátku února v Roztokách policisté vyšetřovali sedm vykradených rodinných domů, obvykle to bývá jeden až dva za měsíc.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Napadení patnáctitiletého chlapce v Roztokách

Stalo se to v neděli 22. 7. 2012 na Solníkách, v ulici Bráfova, cca 21:20 hod. Syn si byl zaběhat, bohužel sám. Někdo jej oslovil a okamžitě dostal několikrát pěstí.

Reakce na článek pana Strnada „Potírání zločinu v Roztokách“

Musím reagovat na článek pana Václava Strnada v minulém vydání měsíčníku Odraz, kde pan Strnad uvedl, že se za minulý měsíc několikráte setkal s „pozoruhodnou situací na Tyršově náměstí“, kdy ve večerních hodinách přijíždí jeden z autobusů od Prahy a na vystupující cestující „číhají“ příslu&sca

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Potírání zločinu v Roztokách

Za minulý měsíc jsem se několikrát setkal s pozoruhodnou situací na Tyršově náměstí. Ve večerních hodinách přijíždí jeden z posledních autobusů od Prahy a na vystupující u bistra na druhé straně Lidické ulice již „číhají“ příslušníci městské policie. Jdou najisto.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Syndikovat obsah