VTP

warning: Creating default object from empty value in /var/www/roztoky.com/http_www/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Svatá prostoto, kdyby to bylo tak jednoduché

Alarmisticky předvolební článek pani Sodomové je vážně učiněný mišmaš. Z velké části nepravdivý, tu a tam si proti-řečící.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Co bude s regulačním plánem Horní Žalov?

Spolu s memorandem o spolupráci při výstavbě VTP Žalov byla na zářijovém zastupitelstvu schválena též změna zadání RP Horní Žalov, spočívající ve vyjmutí území potřebného pro výstavby VTP a ZŠ z regulačního plánu. Následně bude městskou radou vydána výjimka ze stavební uzávěry.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Memorandum o VTP

Na zářijovém městském zastupitelstvu bylo schváleno memorandum o spolupráci při výstavbě VTP (vědecko-technických parků) Žalov a nové ZŠ Žalov. Stalo se tak po velmi bouřlivé diskusi. Mnoho demagogických argumentů se ozývalo hlavně z řad opozice.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Park vědy Roztoky vstoupil do plného provozu

Park vědy Roztoky, který poskytuje více než 4 tisíce m2 ploch vědeckých pracovišť, ukončil koncem srpna zkušební provoz a vstoupil do plného fungování. v investici za téměř 330 milionů korun si po otevření, jež proběhlo vloni v říjnu, větší část prostor pronajal americký průmyslový gigant Eaton.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Věda se v Roztokách opět otevře veřejnosti

Společnosti Vědeckotechnický park Roztoky a Park vědy Roztoky jsou dnes nepochybně zajímavou součástí vlastního města Roztoky, byť jsou svou lokalitou umístěny na jeho severním okraji. Obě společnosti poskytují jak bezprostředně, tak i prostřednictvím svých partnerů mnohé pracovní příležitosti. A to nejen v parcích samotných.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Malé upřesnění k VTP Žalov

V dubnovém čísle Odrazu zpochybnil pan Lukáš Křístek fakt (viz článek VTP III -územní plán, školka a peníze), že připravovaná výstavba VTP III v Žalově je v souladu s územním plánem. Rozporoval tak tvrzení, které jsem uvedl ve svém článku Pochybuji, tedy jsem, podobně jako radní M.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Komu vlastně bude sloužit území nerušící výroby a služeb pro stavbu VTP Žalov?

Odpověď na tuto otázku je jen jedna - developerovi, přesněji firmě Trigemě. V minulém Odrazu, č. 4/2015, napsal pan Křístek velmi trefný článek, kde shrnul možné problémy a újmy oproti výhodám a přínosům pro občany města Roztok. I my jsme nezaháleli a získali jsme opět několik informací pro spoluobčany, které by problematika s další výstavbou vzájemně se doplňujících typů staveb v místní části skladového areálu na celkové ploše 22 000 m2 mohla zajímat.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

VTP III - územní plán, školka a peníze

Informací o možném novém VTP v Žalově je v diskuzích v Odrazu tolik, že je možno z nich vyvodit závěry, které mohou posunout diskusi a informovanost zase o něco dále.

Soulad s územním plánem?

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Veřejná prezentace projektu

Zcela zaplněný sál hotelu Academie svědčil o tom, že veřejné slyšení 18. února vzbudilo velký zájem.

Týkalo se dalšího, v pořadí již třetího parku vědy a techniky, který chce v blízké budoucnosti vybudovat v areálu někdejšího Barumu firma Trigema.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Čí jsou vlastně Roztoky

Večer 18. 2. 2015 jsem se v hotelu Academie zúčastnil představení nového projektu firmy Trigema „Areál vědeckotechnického parku“. Líbilo se mi, jak se o své hosty pořadatel postaral a i následující forma prezentace. Mile mě překvapilo, že uvažovaný komplex 3+3 budov nemá být oplocen jako předchozí projekty a také že má mít nějaké prostory pro služby a prodej. Co mě překvapilo nemile, jsem vyslechl ze slov přítomných členů koaličního vedení města.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Syndikovat obsah