Zdenka Braunerová

warning: Creating default object from empty value in /var/www/roztoky.com/http_www/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Vysoce ctěná slečno / Můj milý. Desatero mužů na paletě života Zdenky Braunerové

Výstava k 160. výročí narození malířky Zdenky Braunerové bude mimořádná nejen rozsahem uměleckých děl, ale i svou rozmanitostí. Prezentována budou díla mužů výtvarníků, kteří protli osobní i profesní život výtvarnice.

Sluneční hodiny pro Zdenku Braunerovou

2. června v Návštěvnickém centru a Ateliéru: SLUNEČNÍ HODINY PRO ZDENKU BRAUNEROVOU

Na návrzích ateliéru Zdenky Braunerové z roku 1897, 1903 i na konečném projektu z roku 1903 je patrné, že Zdena chtěla mít na domě sluneční hodiny. Znala je z barokních domů staré Prahy i z pobytu ve Francii. Svůj záměr nakonec nerealizovala....

Sluneční hodiny

Setkání příznivců muzea a rodiny Braunerových

Dovolte mi upozornit Vás na novinku v kalendáři akcí Středočeského muzea, kterou je 24. března od 15 hodin Setkání příznivců muzea a rodiny Braunerových zorganizované u příležitosti ukončení výstavy "Pellé-Braunerová, cesty osudů mezi Čechami a Francií".

Setkání příznivců muzea a rodiny Braunerových

Ateliér Zdenky Braunerové k vidění od 13. června!

Na slavnostní otevření naváže Muzejní noc s koncertem filharmoniků

Sobota 13. června 2015 bude dalším významným dnem Středočeského muzea v Roztokách u Prahy. Téměř dva roky poté, co  povodeň zaplavila Areál Braunerova mlýna a v něm všechny tři muzejní budovy,  se jedna z nich - Ateliér Zdenky Braunerové - znovu otevře veřejnosti. Slavnostní události předcházela zhruba půl roku trvající rekonstrukce areálu za více než 8 milionů korun.

Zdenka Braunerová

*9. 4. 1858 (ve starší literatuře též uváděn rok 1862) +23. 5. 1934

Česká malířka, grafička, podporovatelka umělců, organizátorka výtvarného života, emancipovaná žena.

Jejím otcem byl významný staročeský politik JUDr. František Augustin Brauner, matka Augusta, rozená Neumannová, z německé patricijské rodiny. Přestože Z. B. pocházela z nejvyšší společenské vrstvy, na svou dobu byla velmi nezávislou osobností překonávající společenské konvence a neustále hledající vlastní cestu v umění i v životě.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

„Živý“ rozhovor se Zdenkou Braunerovou

Dobrý den,
vážená slečno, jsem rád, že jste souhlasila s tímto nevšedním rozhovorem. Nemáte tady na Vyšehradě ale moc příjemné prostředí, s dovolením si sednu na náhrobek.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Syndikovat obsah