soutěž

warning: Creating default object from empty value in /var/www/roztoky.com/http_www/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Jubilejní čtyřicátý ročník roztockých veteránů na zámečku 8.5.2019

Po čtyřicáté se bude na roztockém zámečku konat Výstava a soutěž elegance historických vozidel. Jde o zdaleka nejtradičnější roztockou kontinuálně trvající kulturní akci. Zámecký park jako obvykle zaplni historické vozy, motocykly, ale přítomno bude i letadlo: větron Praha a na řece by měl přistát škuner "Blaženka" z roku 1936. Odpoledne se koná tradiční jízda do vrchu. Nenechte si to ujít.

Mezi 8:00 a 9:00 (nejpozději do 9:30) by měla dorazit auta, která se registrují až na místě.

Veteráni na Zámečku po třicátédeváté!

Veteran Car Club Praha ve spolupráci se Středočeským muzeem Roztoky a Roztoky.com Vás zve na 

39. ročník Soutěže elegance historických vozidel

8.5.2018 v areálu Středočeského muzea

Tradiční den plný historických vozidel a jiné techniky. Historická vozidla, letadla, stroje a tentokrát by měl být vidět i balon. Posádky v dobovém oblečení a letos by každý měl přivézt nějakou kuriozitu.

Soutěž mladých hasičů

Na začátku podzimu se mladí hasiči z SDH Roztoky zúčastnili hasičské hry Plamen, která se konala v Úholičkách.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Podzimní ocenění pro Studio Po špičkách

Každoročně na konci října se tanečnice Po špičkách účastní Podzimní fantazie.

Otevřený festival scénického tance a pohybového divadla se koná v krásném prostředí Městského divadla Jablonec nad Nisou a zahajuje pravidelně týden tance v tomto městě, který vrcholí celostátní přehlídkou scénického tance mládeže a dospělých.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Středočeské muzeum získalo III. místo v soutěži Gloria Musealis

Obecní dům v Praze byl 14. května 2015 svědkem předávání prestižních cen XIII. ročníku soutěže GLORIA MUSAEALIS 2014, kterou vyhlašuje Ministerstvo kultury ČR a Asociace muzeí a galerií ČR. GLORIA MUSAEALIS si klade za cíl upozornit veřejnost na špičkové výkony v oboru muzejnictví, prezentování muzejních sbírek v odborných publikacích a při záchraně a zpřístupňování objektů i lokalit našeho kulturního dědictví.

Soutěžní předjaří na ZUŠ

Každý rok vypisuje MŠMT Národní soutěž ZUŠ. V letošním roce je vypsána v oborech dřevěné nástroje (flétny, klarinety), žesťové nástroje (trubka), zpěv a orchestry. Skupiny nástrojů, které jsem uvedl, jsou pochopitelně širší, proto vypisuji pouze ty, které obsazuje naše škola.

Ze školního kola, které proběhlo na konci ledna, postoupilo do okresních kol 21 dětí. Široké zastoupení v uvedených oborech neslo zaslouženě své ovoce v podobě řady výborných výsledků, včetně postupů do krajských kol.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Česká hlavička z Roztok


V Brně byly koncem října oficiálně oznámeny výsledky soutěže České hlavičky 2014. Cílem soutěže, která probíhá každoročně již od roku 2007, je nacházet a podporovat mladé vědecké talenty.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

ROSA se ctí reprezentovala Roztoky na Praga cantat

V pátek 1. 11. 2013 se komorní smíšený pěvecký sbor ROSA zúčastnil 27. ročníku mezinárodního soutěžního festivalu pěveckých sborů „Praga cantat“. Na festivalu soutěžilo v šesti kategoriích 20 sborů z 11 zemí (Francie, Indonésie, Itálie, Lotyšska, Německa, Norska, Polska, Rakouska, Švýcarska, Ukrajiny a České republiky). Vítězem Grad Prix a absolutním vítězem se stal vynikající pěvecký sbor VOX CANTABILIS z Rakouska.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Každý máme svého anděla, andělé mezi námi...

Součástí Adventu v Husově sboru v Roztokách je i literární soutěž na téma uvedené v nadpisu.

Uveřejňujeme několik soutěžních příspěvků žáků Základní školy v Roztokách.

Oceněné texty zaznějí v hudebně-literárním pořadu, který je v Husově sboru na programu v neděli 15. prosince od 15 hodin.

Anděl

Vánoční je čas, jsou tu koledy zas.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Každý máme svého anděla, andělé mezi námi...

Andělé v Husově sboru - výzva - výstava a literární soutěž

Zima se nám již pomalu blíží a s nimi i Vánoce. Téma letošních Vánoc v Husově sboru CČSH jsou andělé.

Každý máme svého anděla, andělé mezi námi...

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Syndikovat obsah