Odraz 5/2012

warning: Creating default object from empty value in /var/www/roztoky.com/http_www/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Jak je to s dostupným bydlením

V minulém čísle Odrazu zveřejnil kolega radní Tomáš Pařízek článek Rozvoj VTP je příležitostí pro posílení daňových příjmů města, obsahující řadu zajímavých myšlenek a názorů, na které považuji za vhodné reagovat.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Muzeum zve na unikátní výstavu komiksů o osudech lidí z totalitních režimů

Komiksové příběhy, zobrazené na panelech výstavy „Ještě jsme ve válce - Příběhy 20. století“, vycházejí ze skutečných osudů lidí. Jejich vyprávění zaznamenali dokumentaristé z neziskové organizace POST BELLUM v rozmezí let 2001-2011. Sdružení POST BELLUM natáčí s pamětníky rozhovory a tyto záznamy pak ukládá na internetový portál Paměť národa.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Zámeček znovu ožije hudbou a zpěvem

V pořadí druhý ročník hudebního festivalu Zámeček se koná v Roztokách 2. června v malebném zámeckém parku. Vítáni jsou všichni, a to doslova, vstupné je díky štědrosti místních sponzorů a městským dotacím zcela dobrovolné.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Náhradní prostory pro činnost sdružení Roztoč

S vědomím narůstajícího počtu dětí a potřebnosti prostorů pro školní i mimoškolní aktivity pracuje sdružení Roztoč již několik let na možnosti vzniku nových prostor pro svou rozvíjející se činnost. Hlavní zázemí pro dosavadní činnost sdružení poskytuje pronajatý prostor v družině ZŠ Roztoky - 1 třída a sklad. Tento prostor však vzhledem k neustálému nárůstu počtu žáků škola potřebuje pro zajištění výuky.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Další pronikavé vítězství občanů v oblasti státní správy

Musím se s vámi, vážení spoluobčané, podělit o zážitek, který dříve nebo později potká každého z nás, pokud budeme živi v tomto státě a pokud budeme mít stejně schopné a vstřícné vlády jako v posledních letech. Platnost mého občanského průkazu skončila. Je mou povinností - a navíc to potřebuji i pro výkon svého povolání - stav neprodleně napravit. Jako blázínek jsem si myslel, že to nebude problém. Po listopadu státní služba otevírala náruč občanům a přibližovala se jim.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Roztocký Babylon 2012

Událostí měsíce dubna byl na naší ZUŠ bezesporu druhý ročník Roztockého Babylonu. Hudební stránku téměř celého festivalu, ozvučení a další nezbytné technické věci organizoval Václav Sloup, který se s tradiční energií účastnil také vlastní hudební produkce. Poslechněme si tedy jeho dojmy z celé akce.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Městská knihovna informuje

Nabízíme vám výběr z nových knih, zakoupených do městské knihovny během měsíce dubna 2012

Beletrie

Glattauer D.: Každá sedmá vlna (romantický příběh lásky, která začala e-mailem)

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Syndikovat obsah