Odraz 6/2012

warning: Creating default object from empty value in /var/www/roztoky.com/http_www/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Bylo nebylo...

Závidím starousedlíkům, že mají na co vzpomínat. To my, „náplavy“, jsme, co se historie Roztok týče, odkázáni na to, co nám kdo řekne. Ale i to bývá docela zajímavé. Někdy i mnohem zajímavější než to, co se skutečně událo.

Tak tedy... Bylo nebylo... Né, né, né! Tak daleko to zas nebylo. Bylo to jen, co bys kamenem dohodil a zbytek došel. Tedy vlastně jen za jedním kopcem a jedním potokem.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Šance pro všechny aneb rovný přístup ke vzdělání

Jak jsme vás již informovali na stránkách ODRAZU, Základní škola Roztoky od března 2010 realizuje projekt Šance pro všechny aneb rovný přístup ke vzdělání, který si klade za cíl navázat na dlouhodobou činnost školy v oblasti poradenství a odborné péče pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami vytvořením komplexního systému podpory.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Budou se v Roztokách prodávat městské byty?

Když se před lety jednalo o prodeji nemocnice v Tichém údolí, říkalo se, že je to poslední větší majetek města. Ono to ale není až tak pravda, město vlastní celkem 45 bytů a vzhledem k problémům s financováním přístavby školy se teď začíná jednat o jejich odprodeji. A samozřejmě, aniž by bylo o něčem rozhodnuto, už to vzbuzuje velké emoce.

Roztoč na začátku léta

Milí čtenáři, přejeme vám krásné slunečné léto, odpočinek a spoustu nových zážitků. Děkujeme za podporu a zájem o naši činnost v tomto školním roce. Jsme rádi, že jsme vám vedle již tradičních kurzů a akcí mohli nabídnout řadu novinek (Dílna animace, Kurz francouzštiny, Jóga atd.). Tento rok byl též ve znamení intenzivního hledání nového místa pro naše kroužky a dílny. Doufáme, že vás budeme moci v září přivítat v našich nových prostorách.

Srdečně zveme na akce, které na závěr školního roku a během léta pořádáme.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Jaro v Základní umělecké škole

Začátkem května se uzavřelo účinkování našich žáků v soutěži ZUŠ v České republice. A nutno dodat, že to byla přímo bronzová tečka. V celostátním kole soutěže obsadila Markéta Gotschalková skvělé třetí místo! Tímto mimořádným výsledkem potěšila nejen sebe, ale také mě jako pedagoga. Jen zasvěcení vědí, kolik úsilí a hodin strávených cvičením, modelováním skladby, korepeticemi se za tím vším skrývá. Ale povedlo se, fanfáry dozněly a my jdeme dál, v života běhu potěšeni tím, že to úsilí má tak ušlechtilý smysl.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Drahý benzin, drahá nafta

V dubnu 2012 jsem opět zasedl k oknu a provedl obvyklá měření počtu projíždějících vozidel, a to ve třech časech: 11-12 hod., 14-15 hod. a 15-16 hodin.

Po

Út

St

Čt

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kulturní kalendárium - Červen

Pá 3G.3. -23.9.

Je Ferda nejlepší mravenec? — výstava malíře a spisovatele Ondřeje Sekory.

Středočeské muzeum, Roztoky

Pá 25.5.-2.9.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Koncert pěveckého sboru ROSA

se konal v neděli odpoledne 29. dubna 2012.

Program citlivě sestavil dirigent Lukáš Kovařík vzhledem k místu i velikonoční době. Jako první zaznělo pět postních motet na latinské pašijní texty od Antonína Tučapského. Po duchovní hudbě zazněl cyklus slunečné hudby Antonína Dvořáka V přírodě.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Státní vyznamenání pro paní Hanu Hejdánkovou

V den státního svátku 8. května 2012 převzala občanka našeho města paní Hana Hejdánková vyznamenání Zlatá lípa z rukou ministra obrany ČR A. Vondry. Stalo se tak při slavnostním aktu v pražském pravoslavném chrámu sv. Cyrila a Metoděje, kde se po atentátu na Heydricha ukrývali parašutisté.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Jarní bleší trh

To sobotní ráno jsme na sebe mrkli a ve čtvrt na devět se definitivně rozloučili s postelí. Sbalili jsme předpřipravené blešiny, zběžně přečetli všechny pokyny, zhltli ranní kávu a něco k tomu a vydali se na místo. Upřímně přiznávám, že i kdybychom našli nějaký ten dvoukolák v našich panelákových sklepích, asi bychom ho nevyužili a stejně jeli autem. Přijeli jsme, vyložili na zastavení, přeparkovali, zaregistrovali a chtěli najít místo. Ale kam s námi? Loni jsme přece taky nikterak nepředháněli čas a přijeli mezi půl a celou, jenže letos je nás tu nějak víc.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Syndikovat obsah