pohádkový les

warning: Creating default object from empty value in /var/www/roztoky.com/http_www/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Pohádková cesta kolem světa bude na děti čekat u zámku Roztoky

Znáte příběh Philease Fogga a jeho cesty kolem světa za 80 dní?

Jeho zkrácenou a pohádkovou verzi s mnoha úkoly a dobrodružstvím pro děti  od 2 let pro vás připravila Společnost Velká dobrodružství a Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy na sobotu 4.11. 2017 od 13-16 hodin.

Cesta kolem světa

Pohádkový les sluncem zalitý

Tak jsme se konečně dočkali. Myslím tedy pěkného, slunečného počasí v sobotu nejbližší Dni dětí, letos 28. května. V tento den každoročně propuká v roztockém Tichém údolí putování malých zachránců princezny začarovaným lesem. (V posledních letech v ten den opakovaně pršelo nebo alespoň bylo hodně napršeno.)

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Strašidelný pohádkový les

Vážení přátelé muzea v Roztokách, milí Odvážlivci.

zvu Vás v sobotu 7. listopadu v čase od 13 do 16 hodina do STRAŠIDELNÉHO POHÁDKOVÉHO LESA. V roztockém zámeckém parku rozhodně nebudete lovit kachničky z kyblíku s vodou! Ovšem když pomůžete ježibabě ze sklenice plné živých myší nebo žížal vylovit zlatý valoun, nemine Vás zasloužená odplata!

foto z akce v r. 2014

Pohádkový les

Letos nám meteorologové slibovali slunečno, teploty příznivé, deštík že prý si užije v pátek a na sobotu už mu nezbyde síla... ale jak to chodí, vše bylo jinak. Letně oblečení pomocníci se při náhlém poklesu teploty zahřívali teplým slovem, ani krátký liják kolem desáté hodiny nevypadal na hezký začátek - ale pak pršet přestalo, děti si na startu konečně mohly prohlédnout a vylosovat do té doby pod igelitem zakryté hračky a drobnosti u tomboly, dát si buřtíka, aniž by se hořčice ředila vodou shůry... a hurá na start.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Pozvání na Pohádkový les

Roztocké turistické oddíly mládeže zvou děti do sedmi let, jejich rodiče a prarodiče (věk neomezen!) na tradiční procházku lesem plným překvapení.

V sobotu 30. května 2015 začneme v 10 hodin za torzem Maxmiliánky a vyšleme vás na trasu plnou pohádkových postav.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Pohádkový les – Po stopách Sněhové královny

Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy a agentura Velká dobrodtužství připravila jednodenní akci pro ty děti, které se chtějí skvěle bavit a bojovat proti Sněhové královně…

V sobotu 31. ledna v čase od 13 do 16 hodin se v zámeckém parku uskuteční akce na motivy známé pohádky H. Ch. Andersena:  POHÁDKOVÝ LES – Po stopách Sněhové královny. 

Pohádkový les 2014

31. května se les na kopci u Maxmiliánky opět rozezvučel dětskými hlasy - ano, rok utekl jako voda a zas tu byl čas pohádkového lesa, čas nešťastného krále a jeho ztracené princezny, pohádkových postaviček i lesních zvířátek. Letos nám počasí přálo, rádi jsme zapomněli na loňský propršený ročník a naladěni konečně pěkným dnem po mnoha deštivých jsme ráno o desáté byli připraveni uvítat děti na začátku jejich cesty v Tichém údolí.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Pohádkový les 2013

Máme dost plachet na zakrytí všech věcí? Budou mít všichni pláštěnky, nějaký igelit na podložení propriet na stanovištích? Snad nebude pršet celý den... a přijdou vůbec...? To byly myšlenky všech, kdo připravovali tradiční Pohádkový les v Tichém údolí. Ve světle pozdějších dramatických událostí v celém Česku se naše páteční starosti zdají zanedbatelné, ale dětský den je jeden v roce a zklamat těch několik desítek opláštěnkovaných postaviček, které i s obětavými rodiči v sobotu nakonec přišly, to jsme nechtěli.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Poděkování

Roztocké turistické oddíly děkují všem sponzorům, kteří přispěli finanční částkou či věcným darem na pořádání tradiční akce pro děti Pohádkový les v Tichém údolí.

Jmenovitě jsou to tito sponzoři: firmy RENOVA, PROKOS, Kuchyňské studio HOBR, Autoservis Náhlovský, Jan Pavel -provozovatel hostince Na Vrškách, firma Kaněra, odborová organizace VÚAB Pharma.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Syndikovat obsah