Skawina

warning: Creating default object from empty value in /var/www/roztoky.com/http_www/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Návštěva Skawiny aneb smysl partnerství

Druhý červnový čtvrtek ráno nasedám do mikrobusu a vyrážím s učiteli a žáky naší základní umělecké školy do partnerského města Skawina. Hlavou mi běží myšlenky na množství práce, kterou bych za čtyři dny namísto výletování stihla. Navíc Skawinu už přece znám, dvakrát jsem ji navštívila. Ani holky a kluci z hudebky se mi nezdají být dvakrát nadšení. Po cestě vyjadřují nejistotu z rodin, u kterých budou ubytovaní. Nevědí, kam jedou a co je tam čeká.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Slovo starosty

Vážení spoluobčané, září bylo již tradičně ve znamení nejrůznějších akcí.

Ať to byl namátkou městský Den dětí a seniorů, Festero, či vážná hudba v muzeu. Každá, byt i menší akce, kterou jsem nejmenoval, je moc důležitá, abychom se setkávali a o to víc drželi při sobě. Všem organizátorům moc děkuji.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Návštěva ze Skawiny

Ve dnech 11. až 13. září 2015 pobývala v Roztokách na pozvání starosty našeho města delegace vedení partnerského města Skawina v Polsku. V sobotu v podvečer pak dorazil na Slavnosti pravého a levého břehu i celý autobus dalších polských přátel, členů zastupitelstva, spolku pro partnerství měst a dalších zájemců o naše město a samozřejmě také o hlavní město Prahu.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Návštěva ve Skawině

Ve dnech 15. až 18. května 2014 zavítala delegace našeho města (St. Boloňský a V. Calta) na setkání partnerských měst do polské Skawiny. Letošní setkání bylo významnější než ta pravidelná každoroční, protože bylo uspořádáno při příležitosti oslav 650. výročí založení Skawiny a 10. a 15. výročí partnerských kontaktů s německým a italským městem. Skawina byla založena na kupecké stezce podle tzv. magdeburského obchodního práva za krále Kazimíra Velikého, v době, kdy i české země zažívaly „zlatý věk“ panování krále a císaře Karla IV.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Co jsme viděli a slyšeli ve Skawině

Ve dnech 24. - 27. května 2012 jsme v rámci partnerských vztahů opět navštívili polské město Skawina. Město reprezentovali místostarosta St. Boloňský, paní radní M. Šlancarová a zastupitel V. Calta. Součástí delegace byla i skupina žáků naší základní umělecké školy, kterou vedl její ředitel pan B. Šlégl a obětavě doprovázela aktivní maminka, paní Voltrová. Vystoupení našich mladých muzikantů vzbudilo zaslouženou pozornost. V jeho závěru při polských „lidovkách“ se dokonce sál spontálně přidal svým zpěvem.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Syndikovat obsah