krajské volby

warning: Creating default object from empty value in /var/www/roztoky.com/http_www/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Komentář - ANO nahoře, TOPka dole, v Roztokách zase všechno jinak...

V krajských volbách v Roztokách jednoznačně zvítězila TOP09 s 24,59%, následovaná ODS (14,07%), koalicí KDU-ČSL, SZ a SNK-ED (13,17%), Starosty (13,09%) a ANO 2011 (11,17%). Nad pomyslnou 5% hranicí by se v Roztokách ještě ocitla ČSSD (6,5%) a KSČM (5,56%). Jak už to tak v našem městě chodí, v celém kraji se situace vyvíjela zcela jinak. Podobně jako ve většině krajů zvítězilo ANO 2011 (20,76%), velmi dobře si vedli Starostové (18,43%), potom ČSSD (13,75%), ODS (13,05%) a TOP09 s 6,54% byla při sčítání naopak chvíli dokonce na samé hraně 5%.

Krajské volby skončily

Ve 14 hodin skončily volby do krajů. Volební účast v Roztokách podle předběžných odhadů čilila přes 32%, což zhruba odpovídá zájmu o tento typ voleb.

Volby
Volby | ilustrační foto | CC2

Výsledky budou známé během odpoledne, před čtyřmi lety trvalo při podobné účasti v Roztokách sčítání asi 4 hodiny.

Roztoky.com

Začaly volby do krajského zastupitelstva 2016

Ve 14 hod. se otevřely volební místnosti k volbám do krajského zastupitelstva. Otevřené zůstanou do 22 hodin a zítra opět od 8 do 14.

V našem městě je 7 volebních okrsků

■    Ve volebním okrsku č. 1 (zámek) je volební místnost: Zámek čp. 1, Roztoky pro voliče podle místa, kde jsou přihlášeni k trvalému pobytu:

Bělina, Čakov, Kostelní, Kroupka, Na Háji, Nádražní, Riegrova, Rýznerova, Svojsíkovy sady, Tiché údolí, Únětická, Vltavská, Za Potokem.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Informace o způsobu hlasování ve volbách do zastupitelstev krajů v roce 2016

Občan České republiky, který není přihlášen k trvalému pobytu na území České republiky, nesplňuje podmínky práva volit do zastupitelstev územních samosprávných celků.

Hlasování. Hlasovací lístky

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

O peníze jde až v prvé řadě

Řada občanů krajskou samosprávu příliš nebere na vědomí. Ostře vnímají volby do vedení vlastního města a radnice, někteří do Poslanecké sněmovny. Ale kraj v čele s hejtmanem je pod jejich rozlišovací schopnost... Tomu odpovídá i volební účast v krajských volbách - horší je už jen ve volbách senátních. Je to ale chyba. Mnozí si neuvědomují, s jakou sumou peněz, a to peněz z našich daní, kraj vlastně disponuje.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Tak a je po volbách...

Skončily krajské volby, které ovšem žádná překvapení nepřinesly - přinejmenším taková, o nichž by komentátoři a analytici neměli předem ani ponětí.

Zvítězila opět ČSSD s 21,79 % hlasů (oproti 35,16 % v r. 2008), aniž by její vítězství ohrozil kolosální skandál spojený se zatčením nepřehlédnutelného hejtmana Ratha. Na druhé místo se vyhoupli se ziskem 20,57 % hlasů komunisté (v r. 2008 13, 75 %) a na místo třetí poklesla kdysi dominantní ODS s 18, 32 % (v r. 2008 32, 81 %!).

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Kraj opět míří doleva, v Roztokách zvítězila pravice

My vám nějaké to přikrádání odpustíme, vrchnosti, ale musíte také nějakou kostičku hodit nám pod stůl. Třeba v podobě odpuštěných placení zdravotnických poplatků nebo jízdného v hromadné dopravě.

Tento článek byl převzat z časopisu Odraz.

Analýza výsledků voleb do Zastupitelstva Středočeského kraje 2012

Volby do zastupitelstva Středočeského kraje, které proběhly 12.-13.10.2012 přinesly velmi zajímavé výsledky. Nejenže jsou rozdány karty na další čtyři roky pro krajské vládnutí, ale určité poselství dost možná míří i na naši komunální úroveň.

V krajských volbách zvítězila levice, Roztoky mají na kraji svého zástupce

Po sečtení všech hlasů známe výsledky voleb do Zastupitelstva Středočeského kraje.

Vítězství patří ČSSD s 21,8% následované KSČM s 20,6%. Třetí místo obsadila ODS s 18,3% a na čtvrtém místě se umístila TOP09 s 11,7%. Žádná jiná strana nezískala více než 5% hlasů.

Volební účast: 36,6%.

Syndikovat obsah